ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Pogrzeb Andrzeja Wajdy. Kiedy i gdzie odbędzie się uroczystość? [NOWE SZCZEGÓŁY]

Pogrzeb Andrzeja Wajdy. Kiedy i gdzie odbędzie się uroczystość? [NOWE SZCZEGÓŁY]

14.10.2016, godz. 10:26
Andrzej Wajda
foto: Fotomontaż SE.pl

Wybitny filmowiec Andrzej Wajda odszedł nagle wieczorem 9 października. Na razie nie są znane przyczyny śmierci filmowca. Zmarłego opłakuje żona, Krystyną Zachwatowicz oraz córka z poprzedniego małżeństwa Karolina Wajda. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb mistrza?

Śmierć Andrzeja Wajdy była zaskoczeniem dla wszystkich, nie tylko fanów jego twórczości. Reżyser miał co prawda 90 lat, ale nic nie wskazywało na tak rychłe odejście. Niestety, wybitny filmowiec nie żyje. Pozostaje jedynie oddać ostatni hołd uznanemu artyście.

Pogrzeb Andrzeja Wajdy odbędzie się w przyszłym tygodniu w kościele św. Anny w Krakowie. Dokładna data jest wyznacozna na 19 października. Tego dnia o godzinie 13:30 wystawiona zostanie urna z prochami reżysera. O 14:30 odbędzie się msza żałobna w intencji zmarłego w klasztorze ojców Dominikanów. Mistrz spocznie na cmentarzu na Salwatorze obok swojej matki. Pogrzeb ma mieć charakter prywatny. 18 października odbędzie się publiczna msza żałobna w warszawskim kościele św. Jacka (oo. dominikanów).

- Nie będzie konduktu pogrzebowego. Ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Salwatorskim ma mieć charakter otwarty. Nie są tam jednak przewidziane żadne oficjalne przemówienia. Ma to być uroczystość wyłącznie o charakterze religijnym - powiedziała PAP rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek.

To był wybitny człowiek, któremu Polska jest winna państwowy pogrzeb

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/kultura/news-glinski-polska-jest-winna-andrzejowi-wajdzie-panstwowy-pogrz,nId,2288321#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Na pogrzebie Wajdy na pewno pojawią się najbliżsi, czyli ostatnia żona Krystyna Zachwatowicz oraz córka reżysera i Beaty Tyszkiewicz, Karolina Wajda. Z pewnością nie zabraknie też wybitnej aktorki, oraz innych artystów współpracujących z Wajdą przy jego dziełach.

Zobacz: Rodzina Andrzeja Wajdy. Kogo pozostawił wybitny filmowiec?

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: