ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Pokemon Go - miejskie legendy na temat gry. Gdzie jest Mew? Jak złapać Zapdosa?

Pokemon Go - miejskie legendy na temat gry. Gdzie jest Mew? Jak złapać Zapdosa?

20.07.2016, godz. 10:33
Sezon na Pokemona Go rozpoczęty
Sezon na Pokemona Go rozpoczęty foto: Reuters

Pokemon Go jest dostępne dla graczy od dwóch tygodni, a już w okół gry narosło wiele mitów! Niektórzy gracze twierdzą, że po kilka rzadkich Pokemonów trzeba jechać... na inne kontynenty! Inni twierdzą, że są rodzaje, których w ogóle nie da się schwytać! Jak jest naprawdę?

Chociaż gra Pokemon Go jest dostępna od dwóch tygodni, wielu graczy, już schwytało większość ze 150 Pokemonów. Czemu nie wszystkie? Okazuje się, że mimo usilnych starań wytropienie niektórych stworków jest... niemożliwe! Z kolei pewne rzadkie okazy zdają się występować jedynie na konkretnych kontynentach!

Tauros, Mr. Mime, Kangashkhan, Farfetch’d dostepne tylko na różnych kontynentach?

Gracze z całego świata wymieniali się swoimi doświadczeniami i doszli do wniosku, że Tauros wystepuje jedynie w Stanach Zjednoczonych, Mr. Mime tylko we Wschodniej Europie, Kangaskhan w Australii lub Nowej Zelandii, a Farfetch’d w krajach azjatyckich!

Pojawiły się jednak dowody na to, że ta teoria jest nieprawdziwa, bowiem złapano kilka rzadkich stworków z tej listy na innych kontynentach, niż zakładano. Niektórzy odetchnęli z ulgą, inni posmutnieli, bo perspektywa odwiedzenia dalekich krajów w poszukiwaniu rzadkich Pokemonów, wydawała się niezwykle ekscytująca!

Zapdos, Moltres, Articuno, Mew i MewTwo - Legendarne i Mityczne Pokemony

Inną kewstią są tak zwane Pokemony Legendarne i Mityczne. Do tej pierwszej grupy zaliczają się trzy ptaki - Zapdos, Moltres i Articuno. Mitycznymi Pokemonami są natomiast stworzone w laboratorium superpokemony - Mew i MewTwo. Do tej pory nikt nie natknął się też na przybierającego różne kształty Ditto.

Niektórzy gracze stwierdzili, że tych stworków w grze nie znajdziemy. Jednak fani znający się na technologii obalili ten mit. Okazuje się, że wspomniane stworki istnieją w plikach gry, ale ich wskaźnik możliwości złapania ustawiony jest na 0. Nawet jeśli będziemy tymi szczęśliwcami, którzy spotkają na swojej drodze te bardzo rzadkie Pokemony i tak, przynajmniej na razie, nie będziemy mogli ich schwytać.

Zobacz: Pokemon Go - rozwiązania najczęstszych problemów. Nie działa tryb AR, brak połączenia z serwerem, jak załapć Pikachu

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: