ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Pokemon Go - sprawdzone triki i porady!

Pokemon Go - sprawdzone triki i porady!

21.07.2016, godz. 10:57
Pokemon GO
foto: EAST NEWS

Pokemon Go to hit na całym świecie. Aplikacja w zeszły weekend oficjalnie trafiła również do Polski. Jak grać, aby być najlepszym trenerem Pokemonów na świecie? Jak złapać je wszystkie? Przeczytaj nasz poradnik!

Pokemon GO to prawdziwy hit w dziedzinie gier mobilnych. Dzięki aplikacji Pokemony popularne w latach 90-tych przeżywają odrodzenie. Gra pozwala na łapanie pokemonów w prawdziwym świecie. Jak zostać najlepszym trenerem pokemonów? Sprawdź!

1. Tropienie Pokemonów

Jesteś gotowy na poszukiwanie nowych stworków? Ale jak je znaleźć? Wystarczy, że klikniesz w pasek w prawym, dolnym rogu głównego ekranu gry. Gdzie widoczne są sylwetki Pokemonów. Otworzy się okno, w którym zobaczysz Pokemony w twojej okolicy. Te, których jeszcze nie spotkałeś na swojej drodze, będą zacienione. Pod każdą z sylwetek są umieszczone ślady łapek. Im mniej śladów, tym dany stworek jest bliżej.

Jeśli na liście jest Pokemon, którego chcesz szczególnie złapać, kliknij w jego podobiznę, to zwiększy szansę spotkania z nim. Aby tropić Pokemony, należy obserwować zmieniające się ślady łapek. Jeśli ikonki będą stopniowo znikać, oznacza to, że idziesz w dobrym kierunku.

2. Jak skutecznie złapać Pokemona

Kiedy znajdziesz jakiegoś pokemona, wyświetli ci się on na mapie, a telefon zawibruje. Aby go schwytać, trzeba kliknąć w jego podobiznę. Gra przenosi gracza na ekran walki. Jeśli twój telefon wyposażony jest w żyroskop, będziesz mógł próbować złapać stworka w trybie AR (rozszerzonej rzeczywistości). Pokemon wyświetli ci się w kamerze telefonu, a w tle zobaczysz rzeczywisty krajobraz.

Jedyne co musisz zrobić, to rzucić w Pokemona Pokeballem. Chociaż wydaje się to proste, wcale takie nie jest, bo niektóre potworki są nadzwyczaj ruchliwe. Kiedy przyciśniesz Pokeballa, w obrębie głowy Pokemona pojawi się znikający okrąg. Należy rzucić Pokeballa, kiedy koło ma najmniejszą średnicę. Im mniejszy okrąg, tym więcej punktów doświadczenia. Okręgi mogą być różnych kolorów - biały oznacza przeciętnego pokemona, żółty stworka o średniej sile, a czerwony silnego.

Aby zdobyć więcej punktów, podkręć Pokeballa. Przytrzymaj kulkę i zacznij nią kręcić w jedną stronę. Kiedy zacznie świecić, rzuć Pokeballa w kierunku odwrotnym, do kierunku kręcenia. Nie jest to łatwe, ale wystarczy poćwiczyć. Pokeballe, które nie trafiły w Pokemona, można spróbować odzyskać. Jeśli piłka poleciała za daleko, szybko kliknij na nią kilka razy. Ten sposób jednak nie zawsze działa.

3. Poke Stop

Podczas podróży po okolicy możesz się natknąć na wysokie niebieskie znaki porozsiewane po całej mapie. To Poke Stopy - miejsca, w których ukryte są rozmaite przedmioty. Pamiętaj, że w przypadku budynków nie musisz wchodzić do środka. Wystarczy, żeby radar (koło pod twoją postacią), dotknęło znaczka na mapie. Wówczas jego górna część się zmieni. Wtedy należy kliknąć w koło i zakręcić nim. Powinny wyskoczyć przedmioty. Zazwyczaj są to dodatkowe Pokeballe, ale zdarzają się i potężniejsze artefakty. Przedmioty w Poke Stopach odnawiają się średnio po 5 minutach.

4. Przedmioty w grze

W grze są dwa rodzaje przedmiotów. Znajdziesz je klikając na Pokeball na środku ekranu, a następnie wchodząc w plecak po prawej stronie (Items). Jedne można znaleźć w Poke Stopach, inne kupić w wirtualnym skelpie za prawdziwe pieniądze. Możesz znaleźć lub kupić następujące przedmioty:

Pokeballe i UltraBalle - podstawowe narzędzie każdego trenera. Za ich pomocą łapie się pokemony. Ultraball to potężniejsza wersja zwykłego Pokeballa i przeznaczona jest do chwytania silniejszych stworków.

Incese - to urządzeni pozwalające na 30 minut przyciągnąć dzikie Pokemony nawet w miejscu, w którym jest ich niewiele. Na początku gry dostajemy za darmo dwa takie urządzenia.

Egg - podczas gry możemy znaleźć jaja, z których wykluwają się Pokemony. Aby stworek się wykluł, należy umieścić jajo w inkubatorze i przemierzyć tyle kilometrów, ile napisano pod danym jajem. Są ich trzy rodzaje: 2 kilometry - z nich wykluwają się słabe stworki, 5 kilometrów - możemy uzyskać rzadki okaz i 10 kilometrów - z nich może wyskoczyć naprawdę rzadki rodzaj Pokemona. Uwaga: Nie można oszukiwać jeżdżąc samochodem, czy komunikacja miejską. Gra nalicza kilometry, tylko jeśli poruszamy się z prędkością nie przekraczającą 20 km/h. Internauci znaleźli jednak kilka sposobów, jak obejść to ograniczenie.

Egg Incubator - ten przedmiot pozwala nam na wykluwanie znalezionych podczas gry jaj. Zaczynamy grę z jednym darmowym inkubatorem. Po znalezieniu jaja, należy kliknąć na Pokeball i wybrać opcję Pokemon po lewej stronie. Następnie trzeba wybrać ekran zebranych jajek. Klikamy na wybrany okaz i naciskamy przycisk Start Incubation. Można wykluwać tyle jej na raz, ile mamy inkubatorów (kolejne należy kupić).

Lucky Egg - przedmiot, który można wyłącznie kupić. Tych jaj się nie wysiaduje, ale zjada, co powoduje, że przez 30 minut zdobywamy 2 razy więcej doświadczenia. Aby w pełni wykorzystać Lucky Egg, należy wstrzymać się z ewolucją stworków. Kiedy mamy grupkę gotową na metamorfozę, używamy drogocennego przedmiotu i za każdą przemianę dostajemy 2 razy więcej punktów doświadczenia.

Lure Mode - kolejny przedmiot do kupienia wyłącznie w sklepie. Gdy go użyjemy, przez 30 minut będzie on przyciągał Pokemony do konkretnego Poke Stopu. Stworki będą widoczne nie tylko dla nas, ale również dla innych graczy.

Potion - dzięki temu przedmiotowi, uleczymy ranne Pokemony. Są trzy rodzaje leczniczych mikstur - zwykła, która leczy 20 punktów zdrowia, Super Potion, która odnawia 50 punktów i Hyper Potion, lecząca o 200 punktów. Super Potion pojawiają się w Poke Stopach od 10 poziomu doświadczenia.

Revive - kiedy osiągniemy 5 poziom doświadczenia, w Poke Stopach pojawi się nowy przedmiot - Rvive. Za jego pomocą przywrócimy poległego w walce Pokemona.

Razz Berry - na 8 poziomie doświadczenia, będziemy mogli znaleźć tajemnicze jagody, które przydadzą się podczas chwytania Pokemonów. Kiedy ich użyjemy, przy następnym rzucie łatwiej będzie nam schwytać stworka.

Camera - za pomocą aparatu, można robić zdjęcia napotkanym Pokemonom.

5. Walka

Kiedy zdobędziemy 5 poziom doświadczenia, będziemy mogli walczyć z innymi trenerami w Gymach. Na mapie są oznaczone jako największe znaki z rożnymi pokemonami na szczycie. Podczas walki należy przesuwać palcem w prawo lub w lewo, by unikać ataków wrogiego stworka, lub klikać na przeciwnika, by go zaatakować. Pamiętaj, że o skuteczności Pokemona nie zawsze decyduje jego siła (CP), ale również rodzaj, na przykład wodny Pokemon łatwiej pokona ognistego, ale będzie miał problem z elektrycznym.

6. Zbieranie doświadczenia

Aby zdobyć doświadczenia należy walczyć, odwiedzać Poke Stopy i łapać Pokemony.

Złapanie Pokemona: 100 XP

Bonusy za łapanie:
Nice: 10 XP
Great: 100 XP
Excellent: 100 XP
Curveball: 10 XP

Wykluwanie Pokemonów:
2 Km: 200 XP
5 Km: 500 XP
10 Km: 1000 XP

Ewoluowanie Pokemonów: 500 XP
Zapisanie nowego rodzaju w Pokedeksie: 500 XP
Odwiedzenie Poke Stopu: 50 XP lub 100 XP (jeśli jest 6 lub więcej przedmiotów)
Trening na Gym: W zależności od powodzenia
Walka na Gym: W zależności od powodzenia

7. Trenowanie Pokemonów

Jeśli chcesz żeby Pokemon był silniejszy, musisz zwiększyć jego poziom doświadczenia, a co za tym idzie siłę, określoną w punktach CP. Aby tego dokonać, musisz wejść w ekran wybranego stworka i kliknąć w przycisk Power Up. Aby akcja się powiodła musisz mieć określona ilość Gwiezdnego Pyłu (Stardust) i Cukierków (Candy). Ilość zmienia się z kolejnym poziomem stworka. Pył i Cukierki zdobywa się, podczas łapania tego samego rodzaju Pokemona.

Żeby Pokemon ewoluował, należy zebrać określoną ilość Cukierków. Kiedy tego dokonamy, trzeba kliknąć w przycisk Evolve i nasz pokemon wchodzi w kolejne stadium rozwoju. Jeśli mamy kilka Pokemonów tego samego rodzaju, możemy oddać powtarzające się stworki Profesorowi Willowowi. Aby tego dokonać trzeba wejść w ekran Pokemona i zjechać na sam dół. Następnie nacisnąć przycisk Transfer. Za każdego pokemona dostaniemy jeden Cukierek.

Uwaga: Pokemony tego samego typu mogą mieć różne ataki. Przed oddaniem, sprawdź co potrafią zduplikowane stworki!

8. Oszczędzanie baterii

Jeśli boisz się, że gra zbytnio obciąża baterię twojego telefonu, możesz ją zoptymalizować. Wystarczy, że wejdziesz w opcje. Aby to zrobić należy kliknąć w Pokeballa na dole ekranu. Następnie ukaże się nowy ekran, gdzie trzeba kliknąć w koło zębate w prawym górnym rogu i wybrać opcję Battery Saver.

Można też wyłączyć tryb AR (rozszerzonej rzeczywistości). Aby to zrobić, podczas walki należy kliknąć w prawym górnym roku ekranu w suwak z napisem AR. Żeby zaoszczędzić energię, wyłącz dźwięki i wibracje w grze (w opcjach), ściemnij ekran, lub włącz tryb oszczędzania baterii w swoim telefonie.

Zobacz: Pokemon Go: serwery nie wytrzymują

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: