ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Polacy znów na Eurowizji. Cleo i Donatan już ćwiczą do finału

Polacy znów na Eurowizji. Cleo i Donatan już ćwiczą do finału

02.05.2014, godz. 02:00
Cleo i Donatan
foto: AKPA

Konkurs Piosenki Eurowizji po dwuletniej przerwie znów z Polakami. O miejsce w finale powalczą Donatan i Cleo z piosenką "My Słowianie - We Are Slavic"

Tegoroczny konkurs odbędzie się 10 maja br. w Kopenhadze. W tym tygodniu będą miały miejsce dwa koncerty półfinałowe. Reprezentanci 16. państw konkurują o 10 miejsc w finale.

Telewizja Polska, po fatalnych występach naszych reprezentantów w ostatniej dekadzie, długo zastanawiała się, czy znów rywalizować w konkursie. Jednak okazało się, że mamy piosenkę, którą pokochał świat. Wideoklip z piosenką Donatana i Cleo "My, Słowianie" obejrzały miliony internautów, o jego fenomenie pisały poważne media. Ale czy utwór obroni się bez ociekającego seksem obrazu? Zobaczymy. Nasi reprezentanci będą mieli bardzo silną konkurencję. W gronie faworytów, którzy wystąpią na scenie B&W Hallerne, są m.in.: Aram MP3 z Armenii i rosyjski duet The Tolmachevy Sisters, który zwyciężył w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2006 roku. Bardzo wysokie notowania mają też łotewska grupa Aarzemnieki, Portugalka Suzy, która jako jedna z niewielu artystów w półfinale zaprezentuje utwór w ojczystym języku, Conchita Wurst z Austrii, Norweg Carl Aspen i reprezentujący Rumunię duet Paula Seling & Ovi. Wielkie szanse na sukces ma też... Polka reprezentująca Niemcy - Aneta Sablik, czyli Elaiza. Donatan i Cleo wystąpią podczas drugiego, czwartkowego półfinału.

W głosowaniu na najlepszych wykonawców oprócz obywateli krajów uczestniczących w konkursie wezmą udział także mieszkańcy Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii.

wtorek, czwartek, 21.00, TVP 1

Zobacz: Donatan, Cleo & Sitek Cicha Woda. Nowy teledysk My Słowianie. Zobacz najnowszy hit YouTube

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: