ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Powstanie film o Ewie Błaszczyk. "Zanosi się na ciężką pracę i silne emocje"

Powstanie film o Ewie Błaszczyk. "Zanosi się na ciężką pracę i silne emocje"

23.09.2016, godz. 10:36
EWA BŁASZCZYK
EWA BŁASZCZYK foto: EAST NEWS

Powstanie film o Ewie Błaszczyk? Do aktorki zgłosiła się reżyser, która chce opowiedzieć historię heroicznej walki matki o odzyskanie pogrążonej w śpiączce córki. Czy w filmie zagra Ewa Błaszczyk?

Heroicza walka Ewy Błaszczyk o zdrowie córki stanie się tematem filmu? Wszystko na to wskazuje. Do aktorki zgłosiła się reżyser Magdalena Łazarkiewicz, która zaproponowała jej współpracę nad filmem. Ewa Błaszczyk od 16 lat walczy o wybudzenie córki, Oli Janczarskiej, ze śpiączki. Aktorka założyła fundację Akogo? oraz klinikę Budzik, w której pomoc znajdą dzieci w śpiączce oraz ich rodziny. Dzięki inicjatywie Błaszczyk do Polski przylecieli japońscy lekarze specjalizujący się w nowatorskiej metodzie leczenia, polegającej na wszczepieniu specjalnego stymulatora układu nerwowego. Zabieg przeszła córka Błaszczyk. 22-letnia dziewczyna nadal pozostaje w śpiączce, jednak jak zapewnia jej lekarka, stan Oli uległ lekkiej poprawie. Być może już niedługo historię Ewy Błaszczyk zobaczymy na filmie.

- Zgłosiła się do mnie, bo chce nakręcić o mnie film - potwierdza w Fakcie Błaszczyk. - Zależy jej, bym brała w tym udział, więc się zgodziłam. Mogę powiedzieć, że film ma się skupiać na mechanizmach, jakie rządzą ludźmi, gdy pojawiają się poważne problemy. Ma pokazać, jak porażki i problemy przekuć w materialne rzeczy, które potem rodzą dobro, na przykład klinikę, która ratuje życie innym. Zanosi się na ciężką pracę i silne emocje. Czy zagram w filmie? Jeszcze tego nie wiem. Zależy mi, by było to kreatywne kino, a nie jeden do jednego moje życie. Film rządzi się swoimi prawami.

ZOBACZ: Ewa Błaszczyk opisuje reakcje córki po wszczepieniu stymulatora

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: