ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy PREZENTY dla Kate i Williama. Czym zostaną obdarowani w Polsce?

PREZENTY dla Kate i Williama. Czym zostaną obdarowani w Polsce?

17.07.2017, godz. 10:32
Narodziny księcia Jerzego
Ciąża Kate Middleton była wielkim wydarzeniem. Kiedy wyszła ze szpitala z małym księciem na rękach... Tłum oszalał! foto:

Książę William i księżna Kate dziś rozpoczną swoją kilkudniową wizytę w Polsce. Brytyjska książęca para zawita do naszego kraju po raz pierwszy. Tę szczególną wizytę z pewnością zapamiętają także dzięki prezentom, jakie otrzymają. Wiadomo już, co Kate i William dostaną w prezencie. To wyjątkowe rzeczy.

To pierwsza wizyta Kate i Williama w Polsce. Przyszły następca brytyjskiego tronu przyjeżdża do Polski wraz z żoną i uroczymi dziećmi: 4-letnim George'em i 2-letnią Charlotte. Rodzina odwiedzi Warszawę i Gdańsk. Program wizyty książęcej pary  jest niezwykle napięty, pełny spotkań i wizyt. Po przylocie oraz powitaniu Kate i Williama, para prezydencka Andrzej Duda i Agata Duda odbędą z gośćmi spacer w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Później goście zostaną zaproszeni na śniadanie, a następnie na spacer, zobaczą pomnik Adama Mickiewicza. Następnie udadzą się do Muzeum Powstania Warszawskiego, a wieczorem wezmą udział w  w przyjęciu wydawanym przez Ambasadę Brytyjską z okazji urodzin królowej  Elżbiety II.

Już wiadomo, czym Kate i William zostaną obdarowani w Polsce. Prezentami będą bursztyny, czyli to, z czym w świecie kojarzona jest Polska. Księżna Kate zostaną obdarowana kolią z bursztynów w kolorze mlecznym, a książę William spinkami do koszuli z bursztynami. Prezenty wręczy książęcej parze prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz: - Tak nakazuje protokół królewski. Choć para książęca odwiedzi sporo instytucji w Gdańsku, to jednak prezent-pamiątkę może wręczyć tylko gospodarz - powiedziała Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prezydenta Gdańska, podaje dziennikzachodni.pl.

Zobacz: Wizyta Kate i Williama w Polsce. WIEMY, co czeka na George'a i Charlotte ZDJĘCIA

Źródło: Kamil Kacperczyk
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: