ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości gwiazdy Przystanek Woodstock 2017 - niemiecki rząd interweniuje

Przystanek Woodstock 2017 - niemiecki rząd interweniuje

27.07.2017, godz. 14:38
Festiwal Przystanek Woodstock 2017
foto: printscreen Facebook

Organizacja tegorocznego Festiwalu Przystanek Woodstock jest prawdziwą drogą przez mękę. Jurek Owsiak musi mierzyć się z licznymi problemami, które stwarza mu m.in. polski rząd. Koordynator rządu Republiki Federalnej Niemiec ds. polsko-niemieckiej współpracy społecznej i przygranicznej, a jednocześnie premier Brandenburgii, dr Dietmar Woidke, podjął interwencję w sprawie Przystanku Woodstock 2017.

Dr Dietmar Woidke zadeklarował wsparcie Landu Brandenburgia przy zabezpieczeniu Festiwalu Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Pismo skierowane zostało do Sekretarza Stanu Jakuba Skiby, koordynatora współpracy polsko – niemieckiej w rządzie RP.

- Obaj wiemy, że od wielu lat prowadzona jest bardzo dobra współpraca straży pożarnych nad Odrą, zapewniająca bezpieczeństwo mieszkańców w tym regionie - napisał dr Woidke. Podkreśla, że będzie się bardzo cieszył, gdyby ten ważny temat współpracy transgranicznej został jeszcze raz rozważony.

- Jestem zdziwiony, że strona polska uzasadnia odmowę pomocy potencjalnym zagrożeniem terrorystycznym. Przy dużych imprezach tego typu nie można nigdy wykluczyć podwyższonego ryzyka. Przy imprezach, wykraczających de facto poza granice kraju, wydaje się wręcz wskazane, aby przez wspólne działania i współpracę reagować na niebezpieczne sytuacje.

Do listu odniósł się Krzysztof Dobies, Rzecznik Fundacji WOŚP: – Przystanek Woodstock odbywa się na granicy polsko-niemieckiej i jest to spotkanie, w którym ważnym elementem jest także polsko-niemiecka przyjaźń. To właśnie z tego powodu w przeszłości odbyła się wspólna wizyta prezydentów Polski i Niemiec, którzy spotkali się z uczestnikami festiwalu. Nie wiemy więc, dlaczego nagle w tym roku uniemożliwiono udział niemieckich strażaków w zabezpieczeniu festiwalu, co przecież zawsze doskonale wpisywało się w transgraniczną współpracę Polski i Niemiec. Nie widzimy sensu takiej decyzji, więc cieszymy się z tej interwencji, bo być może uda się jeszcze to nieporozumienie odwrócić.

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą. To jeden z największych festiwali muzycznych w Europie, ale także jest to jedno z największych spotkań młodzieży z Polski i Niemiec. W tym roku na jednej ze scen Przystanku Woodstock zagra niemiecki zespół Annisokay, pochodzący z Halle (Saale) w regionie Saksonii-Anhalt.

Źródło: woodstockfestival.pl

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: