ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Rodzina Andrzeja Wajdy. Kogo pozostawił wybitny filmowiec?

Rodzina Andrzeja Wajdy. Kogo pozostawił wybitny filmowiec?

10.10.2016, godz. 08:32
Rodzina Wajdy
Andrzej Wajda, Krystyna Zachwatowicz foto:

Andrzej Wajda był wybitnym filmowcem. Śmierć reżysera wstrząsnęła całą Polską. Ale odejście wybitnego filmowca przeżywają również najbliżsi Wajdy. Kogo zostawił reżyser?

Andrzej Wajda odszedł nagle w wieku 90 lat. W ciągu tak długiego życia, miał czas na skomplikowane życie prywatne. Reżyser był 4-krotnie żonaty. Pierwszą żoną filmowca była artystka Gabriela Obremba. Poznali się podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych. Uczucie nie trwało długo, bo filmowiec rozwiódł się z żoną w 1959 roku. W tym samym roku poślubił inną artystkę Zofię Żuchowską. Małżeństwo zakończyło się w 1967 roku rozwodem. Obie byłe żony Wajdy już nie żyją. Obremba umarła w 1997 roku, a Żuchowska w 1989.

Po raz trzeci Wajda ożenił sie z aktorką Beatą Tyszkiewicz, która zagrała w jego filmie "Samson". W 1967 roku narodziła się ich córka, Karolina. W tym samym roku Tyszkiewicz wyszła za reżysera. Niestety już rok później małżeństwo się rozeszło, a w 1969 rozwiodło. Najdłuższym związkiem małżeńskim Wajdy, był ten z Krystyną Zachwatowicz, która jest aktorką, reżyserką teatralną oraz scenografką. Wajda ożenił się z nią w 1974 roku i pozostał jej wierny aż do śmierci.

Zobacz: Czy Wajda dostanie pośmiertnie Oscara?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: