ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Rosati nie wyśle Adamczyka za kraty! [ZDJĘCIA]

Rosati nie wyśle Adamczyka za kraty! [ZDJĘCIA]

31.08.2016, godz. 07:00
WERONIKA ROSATI
WERONIKA ROSATI foto:

Piotr Adamczyk (44 l.) może mówić o dużym szczęściu. Prokuratura Rejonowa w Zamościu przychyliła się do jego wniosku o warunkowe umorzenie postępowania prowadzonego wobec niego. Chodzi o wypadek z 2013 roku, w którym ucierpiała jego ówczesna partnerka Weronika Rosati (32 l.).

"Instytucja warunkowego umorzenia jest tzw. środkiem probacyjnym i polega na umorzeniu postępowania przy ustaleniu okresu próby. Stosowana jest w sytuacjach, gdy wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, okoliczności sprawy nie budzą wątpliwości, a postawa podejrzanego wskazuje, iż będzie w przyszłości przestrzegał porządku prawnego" - czytamy w komunikacie wydanym przez prokuraturę. Za spowodowanie wypadku Adamczykowi groziły nawet trzy lata pozbawienia wolności.

Kilka tygodni temu Weronika Rosati złożyła do prokuratury wniosek o ściganie byłego partnera, po tym jak w wypadku doznała poważnej kontuzji nogi. Do końca życia nie odzyska już w niej pełnej sprawności. - Informuję, że wniosek o ukaranie był formalną koniecznością, by ubezpieczyciel mógł rozpocząć finansowanie koniecznego leczenia. Leczenie ze względu na poważny charakter urazu nadal trwa i wymaga nie tylko sporych wysiłków, ale i dalszego pokrywania kosztów - tłumaczyła aktorka.

Piotr Adamczyk przyznał się do winy, składając zeznania w prokuraturze. Jednocześnie wnioskował o warunkowe umorzenie postępowania. Prokurator przychylił się do jego wniosku. "W dniu 26 sierpnia 2016 r. do Sądu Rejonowego w Zamościu skierowaliśmy wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. W razie przychylenia się przez Sąd do wniosku wyznaczony zostanie okres 1 roku tytułem próby oraz obowiązek uiszczenia przez podejrzanego kwoty 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej" - informuje prokuratura.

A po wydaniu przez sąd prawomocnego wyroku Weronika Rosati będzie miała możliwość domagania się od Adamczyka odszkodowania.

Zobacz: Ewa Minge ostro odnosi się do ślubu Szulim i Staraka!

Źródło: Agencja TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: