ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Skiba o swoim udziale w programie TVP: "Sprowadzam PiS-owskie bajki na ziemię"

Skiba o swoim udziale w programie TVP: "Sprowadzam PiS-owskie bajki na ziemię"

29.07.2016, godz. 08:58
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba foto: Super Express

Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc często jest gościem programu Marcina Wolskiego W tyle wizji nadawanego na antenie TVP Info. Wiele osób zarzuca muzykowi, że sprzedał się PiS-owskiej władzy. Jak tłumaczy się Skiba?

Kiedy Krzysztof Skiba pokazał swoją twarz w TVP, spadła na niego fala krytyki. Muzyk nie zmienił poglądów i nadal nie jest zwolennikiem PiS, jednak nie przeszkadza mu to w występowaniu w programie człowieka, który powiedział o Jerzym Owsiaku "glistą ludzką". Jak tłumaczy się artysta? - Gdy PiS wprowadzi stan wojenny i zacznie zamykać działaczy opozycji do więzień, to wówczas zrezygnuję z zaproszeń do programów w TVP. Obecnie to jest nadal telewizja publiczna, na którą wszyscy płacimy abonament i trzeba korzystać z tych niewielkich przestrzeni w których można wyrażać swoje zdanie. Przedstawiciele opozycji (Schetyna, Petru) pojawiają się w TVP, gdyż dobrze wiedzą, że nieobecni nie mają racji - powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl

- Gdybym miał bojkotować wszystkich, którzy mają inne zdanie niż ja, to moja działalność publicystyczna ograniczałaby się do „przekonywania przekonanych”, czyli do jałowej raczej aktywności. Marcin Wolski obraził Jurka Owsiaka, a ja obraziłem Antoniego Macierewicza w piosence „Antoni wzywa do broni”. Na tym polega satyra, ze każdy może za obiekt swych żartów brać te osoby, które uważa za godne wyśmiania - tłumaczy Skiba.

- W programie „W tyle wizji” pojawiam się jako gość i komentuję aktualne wydarzenia sprowadzając często bajki PiS-owskie na ziemię. Ocenę tego, czy są to komentarze trafne i udane, pozostawiam widzom - dodaje. We W tyle wizji oprócz Skiby częstymi gośćmi są między innymi Dorota Łosiewicz, Krzysztof Feusette, Wiktor Świetlik, Łukasz Warzecha, Rafał Ziemkiewicz, Stanisław Janecki, czyli publicyści uznawani za zwolenników PiS. Muzyk jako jedyny nie zgadza się z prowadzącymi i podważa decyzje władzy.

Zobacz: Skiba ZAPRASZA Kingę Dudę do teledysku!

Źródło: mra
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: