ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Syn Młynarskiego: "Bałem się swojego ojca!"

Syn Młynarskiego: "Bałem się swojego ojca!"

18.03.2017, godz. 04:00
Jan Młynarski
Jan Młynarski foto:

Wojciech Młynarski (+76 l.) - wszyscy zapamiętamy go jako wielkiego artystę i wrażliwego człowieka. Inne zdanie ma o nim jego syn. Jan Młynarski (38 l.) kochał ojca i doceniał jego talent, ale na kilka dni przed jego śmiercią wyznał, że ma do niego żal, bo wcale nie był dobrym tatą.- Jako dziecko trochę się go bałem - mówi wprost.

Jan jest najmłodszym z trójki rodzeństwa Młynarskich. Jego siostry Agata (52 l.) i Paulina (47 l.) zostały dziennikarkami, on poszedł w ślady ojca - jest muzykiem, gra na perkusji. I choć wiele łączy go z ojcem, w dzieciństwie czuł się przez niego odrzucony. Swój wielki żal wylał w wywiadzie, którego udzielił tuż przed śmiercią ojca, a który ukazał się dokładnie dzień po odejściu Młynarskiego.

- Ojciec się wprowadzał, wyprowadzał, jako dziecko trochę się go bałem. Nie mieliśmy więzi. Nie było wzorców rodziców w gazetach i podręcznikach, zajęć pozaszkolnych, placów zabaw. Mój ojciec nie wiedział, jak być rodzicem - wyznaje Jan w magazynie "Zwierciadło". - Był czas, że ojca długo nie było w domu, później rodzice się rozwiedli, mieszkaliśmy z mamą w różnych miejscach. Ojciec jakoś na co dzień specjalnie się mną nie interesował. A jak się zainteresował, to przyjeżdżał pod dom i zabierał mnie na obiad - mówi smutno Jan.

Napięta sytuacja rodzinna spowodowała, że w pewnym momencie Jan zerwał kontakty z ojcem. Odbudowali relacje dopiero po latach.

- Musiałem mu wybaczyć. To oczywiste, że robimy rachunek. Ale to trwa. Łapię się czasem, że mam żal. Ale żyje mi się już wygodniej (.). Żałuję, że nie był inny. I że nie miałem kontaktu z ojcem, który był inny. Pewnie przekazałby mi poczucie bezpieczeństwa, bo nigdy go nie miałem. To wpłynęło na moje życie, na moje relacje z ludźmi. A ponieważ był, jaki był, trudny, a nasza relacja dużo mnie kosztowała, nie żałuję, że nie mieliśmy ze sobą więcej wspólnych chwil - powiedział szczerze.

Zobacz: Wojciech Młynarski. Kiedy pogrzeb artysty?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: