ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy "Tak, pokonałem nowotwór!"

"Tak, pokonałem nowotwór!"

03.06.2008, godz. 02:00
Andrzej Turski
Andrzej Turski foto: Brak agencji
Andrzej Turski (65 l.) wreszcie jest zdrowy

- Udało się, jestem zdrowy! - potwierdził radośnie Andrzej Turski (65 l.), słynny prezenter "Panoramy" w rozmowie z "Super Expressem". Dziennikarz właśnie dowiedział się, że nowotwór, który zaatakował go powtórnie na początku roku, ustąpił pod wpływem leczenia. I to wcześniej niż zakładali lekarze!

Wiadomość o tym, że Andrzej Turski ma nawrót ziarnicy złośliwej, czyli nowotworu układu chłonnego, spadła na prezentera na początku roku. Na szczęście odnowioną chorobę wykryto w bardzo wczesnym stadium. Lekarze zalecili natychmiast chemioterapię i radioterapię. Jednak w połowie kuracji okazało się, że stan zdrowia dziennikarza polepszył się szybciej, niż zakładano. I dalsza terapia nie jest konieczna!

- Lekarze zaplanowali dla mnie 12 chemioterapii. Ale dwa tygodnie temu zakończyłem terapię po piątej chemii - cieszy się Turski. - Badania kontrolne wykazały, że jestem już zdrowy! - dodaje.

Turskiego czeka jeszcze jedno badanie, które ma ostatecznie potwierdzić radosną diagnozę. Będzie to tomografia komputerowa. Jednak wszystko wskazuje na to, że jej wynik będzie pomyślny.

Rak zaatakował Turskiego po raz pierwszy ponad trzy lata temu. Wówczas dziennikarz na pół roku zniknął z wizji. Gdy po przerwie wrócił do pracy i już niemal zapomniał o koszmarze nowotworu, choroba zaatakowała powtórnie. Ale została zduszona w zarodku!

- Cóż, trzy lata temu miałem być już zdrowy, ale zdarzył się nawrót. Tym razem mam nadzieję, że wszystko co najgorsze jest już poza mną. A poza tym trzeba ufać lekarzom, medycyna radzi sobie już z tą chorobą i leczy w 90 procentach - podsumowuje szczęśliwy Turski.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: