ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy The Tallest Man On Earth zagra Warszawie

The Tallest Man On Earth zagra Warszawie

31.08.2016, godz. 17:57
The Tallest Man On Earth
Materiały organizatora foto: SE.pl

Kristian Mattson, znany jako The Tallest Man On Earth 10 września zagra wyjątkowy koncert w warszawskim klubie Hybrydy.

Po ponad 6 latach The Tallest Man On Earth wraca do Polski, artysta poprzednim razem wystąpił na Off Festivalu w Katowicach. Tym razem szwedzki artysta promować będzie wydany w 2015 roku album "Dark Bird Is Home". Oprócz ubiegłorocznej płyty na scenie z pewnością usłyszymy starsze nagrania, nie powinno jednak zabraknąć również nowego materiału – kilkanaście dni temu ukazał się singiel "Rivers", który zwiastuje kolejny krążek.

Warszawskie wydarzenie supportować będzie pochodzący również ze Szwecji The Tarantula Waltz. Zespół ma na swoim koncie trzy długogrające albumy.

Kristian Matsson to artysta nietuzinkowy. Swoją karierę solową rozpoczął w 2006 roku, co daje mu powód do świętowania w tym roku X-lecia projektu The Tallest Man On Earth. Gdy zimą 2008 Szwed otwierał koncerty na trasie Bon Iver, dla wielu support w jego wykonaniu okazał się zaskakującym przeżyciem. Jego debiutancka płyta "Shallow Grave" z 2008 roku to tylko wokal i akompaniament gitary akustycznej lub bandżo nagrane w domowych warunkach, w szwedzkim mieście Dalarna. Szwed do swojej dyskografii dopisał jeszcze kolejno wydane albumy „The Wild Hunt”, „There’s No Leaving Now” i „Dark Birds Is Home”. Płyta „There’s No Leaving Now” przysporzyła mu ogromną popularność w USA, docierając na 35 pozycję listy sprzedażowej Billboard 200.

THE TALLEST MAN ON EARTH

support: The Tarantula Waltz

10.09, g.19:00 Hybrydy/Warszawa

Bilety:

99 - http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,357.html

109 - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl

119 - w dniu koncertu

FB: https://www.facebook.com/events/161118317618341/

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: