ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Taniec z Gwiazdami. Jak Iwona Cichosz nauczyła się tańczyć?

Taniec z Gwiazdami. Jak Iwona Cichosz nauczyła się tańczyć?

03.03.2017, godz. 10:48
Źródło: Super Express TV

Iwona Cichosz jest pierwszą w historii programu "Taniec z Gwiazdami" niesłyszącą uczestniczką. Jej partnerem na parkiecie jest Stefano Terrazzino. Okazuje się, że włoski temperament tancerza jest pomocny w komunikacji między nimi.

"Taniec z Gwiazdami. Dancing with the Stars" startuje już dziś. Jedną z uczestniczek programu jest Iwona Cichosz - niesłysząca 26-latka. Jej partnerem jest Stefano Terrazzino. Iwona Cichosz wygrała konkurs Miss Świata Głuchych 2016. Jak zatem niesłysząca osoba nauczyła się tańczyć? W rozmowie z dziennikarką SuperExpress.tv Iwona i Stefano zdradzili, jak wygląda komunikacja między nimi, i w jaki sposób Iwona uczy się tańca. - Ze Stefano dobrze się pracuje, ponieważ jest Włochem i dużo gestykuluje, a to ułatwia zadanie - zdradziła Iwona Cichosz. - To dobry pomysł, aby komunikować się z Iwoną i wbrew pozorom ona naprawdę mnie rozumie - dodał tancerz. -  Nie ma już żadnych problemów z komunikacją. W trakcie tańca mamy wymyślone znaki. W języku migowym nie ma znaków na taniec, więc musimy sami je stworzyć - zaznacza niesłysząca uczestniczka "Tańca z Gwiazdami".

Z czym ma największy problem? Ponoć z rytmem, co jednak w przypadku osoby niesłyszącej nie dziwi. Jak się okazuje to może być zaleta! - Taniec towarzyski polega na tym, że dwoje ludzi tańczy ze sobą cały czas mocno, a partnerka musi być bardzo czujna. I Iwona jest do tego zmuszona, ale przez to tańczymy "bardziej razem". Ja jestem jej muzyką - wyjaśnia Stefano Terrazzino. - Przez to, że Iwona nie słyszy muzyki, bardziej musi słuchać mnie - dodaje rozbawiony tancerz. Okazuje się, że Iwona Cichosz już kiedyś trenowała taniec. Miała wtedy 13 lat, jednak, jak sama mówi - to nie było to samo, co treningi ze Stefano Terrazzino w programie "taniec z Gwiazdami. Dancing with the Stars".

Zobacz: Taniec z Gwiazdami 2017, odc. 1 kto zatańczy w pierwszym odcinku Tańca z Gwiazdami?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: