ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Telewizja Polska pozywa Makłowicza?!

Telewizja Polska pozywa Makłowicza?!

19.03.2017, godz. 21:49
ROBERT MAKŁOWICZ
ROBERT MAKŁOWICZ foto: Materiały prasowe

Mistrz smaku, który przed tygodniem zarzucił Telewizji Polskiej zmanipulowanie jego wypowiedzi, stracił pracę. Teraz będzie musiał wstawić się w sądzie. TVP pozywa Roberta Makłowicza o ochronę dóbr osobistych!

Robert Makłowicz pozwany przez TVP? Jak podaje portal wirtualnemedia.pl Telewizja Polska zapowiada pozwanie sławnego kucharza o ochronę dóbr osobistych TVP i zaatakowanych w wypowiedziach współpracowników spółki. Przypomnijmy, że tydzień temu Makłowicz poinformował na Facebooku, że jego słowa zostały zmanipulowane przez stację w spocie promującym wiosenną ramówkę. W spocie autopromocyjnym gwiazdy różnych programów Telewizji Polskiej mówią krótko, jaka ona jest. Na końcu pojawia się logo i nazwa TVP. - Smakuje wyłącznie słodko i doskonale - stwierdza w klipie kucharz Robert Makłowicz, występujący w show kulinarnym „Bake Off - Ale ciacho!”. Zdaniem Makłowicza te słowa dotyczyły wyłącznie kulinarnego show.

Robert Makłowicz zwolniony z TVP

Kilka dni po wpisie o manipulacji wypowiedzi Makłowicz otrzymał kurierem urzędowe pismo, w którym TVP odstąpiła z nim od umowy na realizację cyklu "Makłowicz w podróży", co w praktyce oznacza dla kucharza utratę pracy.

- To oznacza, że po prawie dwudziestu latach me programy niebawem znikną z anteny telewizji publicznej, a niektóre nakręcone już premierowe odcinki nie zostaną przez nią kupione i wyemitowane. Domagałem się publicznie i domagam nadal wycofania spotu reklamującego TVP, w którym zmanipulowano mą wypowiedź, umieszczając ją w kontekście bieżącej polityki, której lepkiego jęzora starałem się w swej telewizyjnej aktywności unikać, jak pocałunku śmierci. Jednak nie udało się, pozostał absmak gorszy, niźli po konsumpcji płucek na kwaśno w barze dworcowym za Gomułki - czytamy we wpisie Makłowicza.

Utrata pracy a teraz pozew? W niedzielę 19 marca 2017 roku Telewizja Polska poinformowała portal Wirtualnemedia.pl, że w najbliższych dniach skieruje do sądu pozew przeciwko Robertowi Makłowiczowi o ochronę dóbr osobistych TVP i "zaatakowanych w jego wypowiedziach współpracowników spółki". TVP będzie żądała publicznych przeprosin i odszkodowania adekwatnego do poniesionych strat wizerunkowych. - TVP nie może tolerować sytuacji, w której autor finansowanego i promowanego przez nią przez lata programu burzy zasady lojalności i współpracy. Atak, którego dopuścił się pan Robert Makłowicz na swoich kolegów i koleżanki jednoznacznie przekreśla dwie dekady budowania wzajemnych relacji, jednocześnie wpisuje się w ogólny atak na media publiczne i spór polityczny, którego TVP nie jest stroną - czytamy w oświadczeniu.

Robert Makłowicz w całej tej sytuacji wciąż może liczyć na wsparcie swoich wiernych fanów. W niedzielę 2 kwietnia internauci organizują protest pod siedzibą TVP, w którym będą manifestować swoje niezadowolenie ze zwolnienia Makłowicza.

ZOBACZ: "Makłowicz wiedział, że gra w spocie Promo TVP. Nie podobało mu się, że występuje z innymi kolegami"

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: