ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Trzy razy Mireille Mathieu

Trzy razy Mireille Mathieu

22.09.2016, godz. 02:00
Mireille Mathieu
Mireille Mathieu foto: Materiały prasowe

Mireille Mathieu na koncertach w Polsce. Tak, tak, już w październiku do naszego kraju zawita ta legendarna francuska artystka. Zobaczymy ją trzy razy.

Tej francuskiej artystki urodzonej w Awionionie nie trzeba specjalnie przedstawiać. Od 1965 roku święci triumfy na całym świecie i wcale nie wybiera się na emeryturę. Przez blisko 50 lat pracy Mathieu nagrała ponad 1200 piosenek w 11 językach i wydała 40 albumów, które sprzedały się w nakładzie 120 mln egzemplarzy. Wciąż jest inspiracją dla młodych twórców. Zarówno jako wokalistka, jak i jako ikona modowego stylu.

- Jest wielu francuskich artystów, którzy odegrali ważną rolę w historii muzyki. Ja cenię niezwykłą aurę, która otacza Mireille Mathieu. Moim marzeniem jest nagrać z nią "La vie en rose" w duecie - powiedziała ostatnio legenda amerykańskiego popu, skandalistka Lady Gaga.

ZOBACZ: Joanna Krupa i Romain Zago - tak wyglądał ich weselny taniec?

W jakiej jest formie artystka, dowiemy się niebawem i my. W Polsce Mireille Mathieu wystąpi bowiem na trzech koncertach: 18 października w Hali Stulecia we Wrocławiu, 20 października w Hali Torwar w Warszawie oraz 22 października w Hali Gdynia Arena w Gdyni.

Bilety dostępne są na www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży.

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: