ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Tyszkiewicz, Wolszczak, Grochola, Bartel - gwiazdy pokazały nagie piersi żeby walczyć z rakiem! ZDJĘCIA

Tyszkiewicz, Wolszczak, Grochola, Bartel - gwiazdy pokazały nagie piersi żeby walczyć z rakiem! ZDJĘCIA

19.02.2011, godz. 04:00
Grażyna Wolszczak
foto:

Obok takiej akcji "Super Express" nie może przejść obojętnie. Tym bardziej że już w ubiegłym roku wraz ze znanymi osobistościami naszego życia apelowaliśmy do pań, by nie lekceważyły żadnych objawów. Bo choć rak piersi to ciężka, ale przecież wyleczalna choroba.

O tym, jak ważne są badania profilaktyczne, wie już coraz więcej osób. Jednak ciągle za mało. I dlatego popieramy każdą piękną inicjatywę, która zwraca uwagę Polek na wielkie zagrożenie, jakim jest rak piersi. I przypomina im, jak ważne są wczesne badania.

Przeczytaj koniecznie: Maja Bohosiewicz: Będą nadzy mężczyźni, a nie kobiece piersi WIDEO

Twórcy albumu "Pier(w)si w Polsce" nie chcieli straszyć chorobą. Wręcz odwrotnie. Pokazać piękno kobiecego ciała, które trzeba chronić. Na taką niecodzienną propozycję przystało wiele rodzimych gwiazd filmu, telewizji, wybiegów i świata sztuki. Śmiało odsłoniły swoje biusty, aby w ten sposób walczyć... z nowotworem.

Co prawda, wydanego parę miesięcy temu albumu już prawie nie ma, ale walka trwa.

Elżbieta Kozik (70 l.) szefowa warszawskich Amazonek

- Idea przedstawiona jest przepięknie. Jestem wdzięczna wszystkim kobietom, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu. Nigdy za dużo publikacji na ten temat.

Krystyna Kofta (69 l.), pisarka:

- Doświadczona chorobą pisałam felietony w kobiecych gazetach, potem wyszła książka. I wtedy wielu lekarzy zaczęło mówić mi, że kobiety, które się do nich zgłosiły, przyszyły, bo przeczytały artykuł, bo widziały książkę. Więc jeśli jedna osoba może coś zrobić, to wiele, jak np. w tym albumie, może jeszcze więcej...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: