ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Wellman zachęcała kobiety do udziału w Strajku kobiet... a sama poszła do pracy!

Wellman zachęcała kobiety do udziału w Strajku kobiet... a sama poszła do pracy!

03.10.2016, godz. 11:09

Dorota Wellman stała sie w pewnym sensie stała się twarzą Czarnego protestu, czyli akcji sprzeciwiającej się ustawie o całkowitym zakazie aborcji, nad którą pochylił się Sejm. Sama jednak w dni Strajku kobiet poszła do pracy!

Dorota Wellman ostro wypowiedziała się o politykach, którzy chcieliby całkowicie zakazać aborcji w naszym kraju.  - Grupa podstarzałych oszołomów nie może decydować za nas. Jak kobiety mogą tego słuchać spokojnie? - napisała dziennikarka w "Wysokich obcasach". Zachęcała kobiety w całej Polsce do wzięcia udziału w Strajku kobiet. Mobilizowała Polki do opuszczenia 3 października pracy, szkoły czy uczelni i wzięcia udziału w proteście.

Sama dziennikarka poszła jednak do pracy! Nie zawiodła jednak wspieranych przez siebie obywatelek. Przyszła ubrana cała na czarno. Zresztą jaj programowy partner, Marcin Prokop również pojawił się w tym kolorze. W programie dyskutowano o Czarnym proteście i historii kobiecych strajków na świecie. Jak widać, Wellman mimo że poszła do pracy, przyłożyła rękę do walki o prawa kobiet, nagłaśniając sprawę w jednym z najpopularniejszych programów śniadaniowych w naszym kraju. Na pewno nie zawidzie i pojawi się również na ptoeście, który przejdzie ulicami Warszawy.

Brawo!

Zobacz: Wellman gotowa na strajk kobiet: "Grupa podstarzałych oszołomów nie może decydować za nas" [WIDEO]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: