ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Więdłocha i Stramowski wspominają Andrzeja Wajdę

Więdłocha i Stramowski wspominają Andrzeja Wajdę

12.10.2016, godz. 08:44
Źródło: mra

Andrzej Wajda był filmowcem, który w ciągu swojego 90-letniego życia wpłynął na wiele pokoleń. Do jednego z nich należą Agnieszka Więdłocha i Piotr Stramowski. Jak aktorzy wspominają reżysera?

Andrzej Wajda stworzył bardzo wiele wspaniałych dzieł filmowych. Nic dziwnego, że był nadzwyczaj szanowanym reżyserem. Jego dzieła wpłynęły na miliony Polaków. Kiedy odszedł, cała Polska, pogrążyła się w żałobie. Po Wajdzie płaczą również gwiazdy młodszego pokolenia. Jak Agnieszka Więdłocha i Piotr Stramowski wspominają filmowca?

- Ja kocham absolutnie "Ziemię obiecaną" - wyznała Więdłocha. - Z panem Andrzejem Wajdą rozmawiałam jeszcze 2 tygodnie, czy 3 tygodnie temu na Festiwalu w Gdyni, gdzie mówił o kolejnym filmie, który chciałby zrobić - wspomina gwiazda "Komisarza Alexa". - To jest nie do wiary, że już go niema. Był w fantastycznej formie - dodała aktorka.

Piotr Stramowski wspomina swoje jedyne spotkanie z Andrejem Wajdą. - Nie współpracowałem z nim w żądnym filmie, ale było coś takiego, że byliśmy na 3. roku w szkole teatralnej w Krakowie i było otwarcie Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku - wspomina gwiazdor serialu "Na noże". Przedsięwzięcie organizował Wajda. Przedstawienia odbywały się na rynku w Krakowie. - Ja grałem na małej scenie w oknie. No nie zapomnę tego. Mieliśmy "Burzę" z Marysią Dejmek. I to było super. Marzyłem, żeby wziąć udział w jakimś projekcie filmowym z Andrzejem Wajdą - opowiada aktor.

Zobacz: Dwie wdowy na pogrzebie Wajdy

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: