ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria Super Gwiazda

Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria Super Gwiazda

10.10.2016, godz. 00:00
Edyta Górniak zaśpiewa Pocahontas dla twórców Disneya!
foto: © AKPA

„Super Express" lada chwila kończy 25 lat. Z tej okazji rusza wielki plebiscyt, w którym chcemy wyłonić Super Gwiazdę 25-lecia, Super Aktora 25-lecia, Sportowca 25-lecia, Super Film 25-lecia, Super Przedsiębiorcę 25-lecia i Super Osobowość 25-lecia. Głosować będzie można za pomocą SMS-ów oraz na stronie se.pl. Do wygrania aż 5 tysięcy złotych! Od dziś do piątku prezentujemy kandydatów na Super Gwiazdę 25-lecia.

Edyta Górniak to jedna z najbarwniejszych naszych gwiazd. Jest piękna, ma wyjątkowy głos i niepokorną osobowość. Od 27 lat jej gwiazda nie blednie, a jej piosenki, m.in. „To nie ja", czy „Jestem kobietą" to hity wszech czasów.

ZAGŁOSUJ! Treść sms-a: SUPER.1 7243 (koszt 2,46 zł z VAT)

Urodziła się w Ziębicach na Dolnym Śląsku. Od dziecka śpiewała i marzyła o karierze piosenkarki. Mając czternaście lat Edyta trafiła pod skrzydła znanej specjalistki od emisji głosu Elżbiety Zapendowskiej. Jej zadaniem była edukacja wokalna młodej solistki. Zadebiutowała w 1989 roku w programie Zbigniewa Górnego „Śpiewać każdy może", a kilka miesięcy później wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyła wyróżnienie za piosenkę „Zły chłopak" z repertuaru Lory Szafran.

Po debiucie w Opolu Górniak otrzymała od Janusza Stokłosy i Janusza Józefowicza zaproszenie na eliminacje do musicalu „Metro" w Studiu Buffo w Warszawie. Po kilku miesiącach prób, w styczniu 1991 roku po raz pierwszy wystąpiła w spektaklu śpiewając jedyną wtedy solową piosenkę – „Litanię". Piosenkarce przypisuje się kilka romansów: z dziennikarzem Piotrem Kraś- ko, Piotrem Gembarowskim i Robertem Kozyrą. Ale dopiero muzyk Dariusz Krupa usidlił Górniak. 27 marca 2004 roku przyszedł na świat ich syn Allan. 11 listopada 2005 roku Edyta i Darek pobrali się. Związek niestety nie przetrwał próby czasu. Para rozwiodła się w 2010 roku.

Artystka wciąż szuka swojego miejsca na ziemi, z Warszawy przeprowadziła się do Krakowa, obecnie mieszka w Los Angeles. I jest wolna, skupia się na wychowywaniu syna i śpiewaniu. W Polsce bywa regularnie. Obecnie możemy oglądać ją w roli jurorki programu „Hit, hit, hurra!".

Pozostali z kategorii Super GWIAZDA

DOROTA RABCZEWSKA DODA sms: SUPER.2
ZENON MARTYNIUK sms: SUPER.3
GRZEGORZ SKAWIŃSKI sms: SUPER.4
MARYLA RODOWICZ sms: SUPER.5

JAK GRAĆ

Aby zagłosować na swojego kandydata, wyślij SMS pod numer 7243 (koszt 2,46 zł VAT) wpisując w treści SUPER. numer kandydata. Głosowanie na Super Gwiazdę 25-lecia trwa do 16 października 2016 r. do g. 24.00. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody gotówkowe. Więcej na www.se.pl

 


Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: