ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria Super Osobowość

Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria Super Osobowość

15.11.2016, godz. 00:00
Plebiscyt 25-lecie Osobowość
foto: Super Express

Anna Dymna i jej fundacja „Mimo Wszystko". Tadeusz Wrona, który lądował bez otwartego podwozia. Prof. Adam Maciejewski wykona pierwszy na świecie przeszczep twarzy. Ilona Łepkowska i jej seriale. Siostra Małgorzata Chmielewska, która prowadzi domy opieki. Kto z nich zasługuje, by zostać SuperOsobowością 25-lecia? Głosować można za pomocą SMS-ów oraz na stronie se.pl. Do wygrania aż 5 tysięcy złotych! Od dziś do piątku przedstawiamy kandydatów w tej kategorii.

Kategoria SuperOSOBOWOŚĆ

s. MAŁGORZATA CHMIELEWSKA

ZAGŁOSUJ! Treść SMS-a: SUPER.2 7243 (koszt 2,46 zł z VAT)

Kojarzy się przede wszystkim z dobroczynnością, swoimi dużymi okularami chustką na głowie i skromnym ubiorem. Mało kto wie, że siostra Małgorzata tak naprawdę swoje powołanie odnalazła dopiero po studiach. Te ukończyła na wydziale biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zanim złożyła śluby wieczyste, pracowała m.in. jako katechetka z dziećmi w Laskach. W 1990 roku wstąpiła do Wspólnoty Chleb Życia, założonej w 1976 roku we Francji jako owoc nawrócenia młodego małżeństwa Pascala i Marie-Annick Pingault. Osiem lat później złożyła tam śluby wieczyste. Siostra Chmielewska znana jest ze swojej opieki nad osobami wykluczonymi ze społeczności. Prowadzi domy opieki dla bezdomnych, chorych, samotnych matek oraz noclegownie dla kobiet i mężczyzn. Powołała nawet specjalne manufaktury, w których pracują osoby bezdomne, a wyroby, które produkują, sprzedawane są potem np. przez internet. – By biedacy mogli żyć, muszą zarobić na bardziej zamożnych. Aby bogaci to kupili, muszą dostać najlepszą jakość – mówi siostra. Szefowa fundacji Domy Wspólnoty Chleba i Życia znana jest też ze swojego ciętego języka i tego, że potrafi siarczyście zakląć. Nie stroni również od postępu i nowych narzędzi medialnych. Chmielewska prowadzi profil na Facebooku i ma też swojego bloga, w którym opisuje codzienne zmagania. – Charyzmatem. Wspólnoty jest życie z ubogimi i torowanie im drogi do spotkania z Jezusem. Ludzie, którzy do nas przychodzą, są na marginesie społecznym – wypowiada się o swojej pracy. Za swoje zasługi Chmielewska została już kilkakrotnie doceniona, dostała m.in. Nagrodę im. ks. Józefa Tishnera i została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pozostali z kategorii SuperOSOBOWOŚĆ

ILONA ŁEPKOWSKA sms: SUPER.1
kpt. TADEUSZ WRONA sms: SUPER.3
prof. ADAM MACIEJEWSKI sms: SUPER.4
ANNA DYMNA sms: SUPER.5

JAK GRAĆ

Aby zagłosować na swojego kandydata, wyślij SMS pod numer 7243 (koszt 2,46 zł VAT), wpisując w treści SUPER. numer kandydata. Głosowanie na SuperOsobowość 25-lecia trwa do 20 listopada 2016 r., do godz. 24.00. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody gotówkowe. Więcej na www.se.pl

 Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: