ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria Super Osobowość

Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria Super Osobowość

17.11.2016, godz. 07:44
Plebiscyt 25-lecie Osobowość
foto: Super Express

Anna Dymna i jej fundacja „Mimo Wszystko". Tadeusz Wrona, który lądował bez otwartego podwozia. Prof. Adam Maciejewski wykona pierwszy na świecie przeszczep twarzy. Ilona Łepkowska i jej seriale. Siostra Małgorzata Chmielewska, która prowadzi domy opieki. Kto z nich zasługuje, by zostać SuperOsobowością 25-lecia? Głosować można za pomocą SMS-ów oraz na stronie se.pl. Do wygrania aż 5 tysięcy złotych! Od dziś do piątku przedstawiamy kandydatów w tej kategorii.

Kategoria SuperOSOBOWOŚĆ

prof. ADAM MACIEJEWSKI

ZAGŁOSUJ! Treść SMS-a: SUPER.4 7243 (koszt 2,46 zł z VAT)

 

Dokonał pierwszego na świecie przeszczepu twarzy, czym całkowicie zrewolucjonizował współczesną medycynę. Mowa o prof. Adamie Maciejewskim (44 l.), znanym i bardzo cenionym chirurgu związanym z gliwickim Centrum Onkologii. Po raz pierwszy o profesorze Adamie Maciejewskim zrobiło się głośno w Polsce i na całym świecie w maju 2013 roku, kiedy przeprowadził 27-godzinną operację przeszczepu twarzy w Centrum Onkologii w Gliwicach. Uratowano wtedy twarz pracownikowi zakładu kamieniarskiego, który uległ wypadkowi. Była to pierwsza nie tylko w Europie, ale na całym świecie operacja przeszczepu twarzy. Zanim profesor osiągnął mistrzostwo, uczył się swojego fachu na stypendiach i stażach naukowych za granicą, m.in. w Klinice Chirurgii Głowy i Szyi w Amsterdamie czy w Klinice Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej w amerykańskim Houston. Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej nagrodziło profesora Maciejewskiego za pierwszy w Polsce przeszczep twarzy, który został uznany przez światową instytucję za najlepszy na świecie zabieg rekonstrukcyjny w 2013 roku i jednocześnie pierwszy tego typu zabieg przeprowadzony w celu ratowania życia. W kwietniu 2015 roku Maciejewski miał na koncie kolejny wielki sukces. Przeprowadził pierwszy na świecie allogeniczny złożony przeszczep narządów szyi niepełnosprawnemu mężczyźnie. Za medyczne sukcesy Maciejewski w lutym 2014 roku został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego (64 l.) Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pozostali z kategorii SuperOSOBOWOŚĆ

ILONA ŁEPKOWSKA sms: SUPER.1
s. MAŁGORZATA CHMIELEWSKA sms: SUPER.2
kpt. TADEUSZ WRONA sms: SUPER.3
ANNA DYMNA sms: SUPER.5

JAK GRAĆ

Aby zagłosować na swojego kandydata, wyślij SMS pod numer 7243 (koszt 2,46 zł VAT), wpisując w treści SUPER. numer kandydata. Głosowanie na SuperOsobowość 25-lecia trwa do 20 listopada 2016 r., do godz. 24.00. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody gotówkowe. Więcej na www.se.pl

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: