ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria Super Osobowość

Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria Super Osobowość

18.11.2016, godz. 08:56
Plebiscyt 25-lecie Osobowość
foto: Super Express

Anna Dymna i jej fundacja „Mimo Wszystko". Tadeusz Wrona, który lądował bez otwartego podwozia. Prof. Adam Maciejewski wykona pierwszy na świecie przeszczep twarzy. Ilona Łepkowska i jej seriale. Siostra Małgorzata Chmielewska, która prowadzi domy opieki. Kto z nich zasługuje, by zostać SuperOsobowością 25-lecia? Głosować można za pomocą SMS-ów oraz na stronie se.pl. Do wygrania aż 5 tysięcy złotych! Od dziś do piątku przedstawiamy kandydatów w tej kategorii.

Kategoria SuperOSOBOWOŚĆ

Anna Dymna

ZAGŁOSUJ! Treść SMS-a: SUPER.5 7243 (koszt 2,46 zł z VAT)

To anioł nie zwykły człowiek. Zagrała ponad 250 ról filmowych i teatralnych. Pracowała z najwybitniejszymi polskimi reżyserami, m.in.: Andrzejem Wajdą, Jerzym Grzegorzewskim, Jerzym Hoffmanem. Jest pedagogiem w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, a także inicjatorką i gospodynią Krakowskich Salonów Poezji. – Będąc nastolatką, marzyłam o zawodzie psychologa. Nie zamierzałam zostać aktorką. Jednak teraz, kiedy nią jestem, wiem, że to najpiękniejszy zawód świata, ponieważ zajmuje się najgłębszymi tajemnicami serca i duszy człowieka. Pracując nad rolami, staram się zrozumieć drugiego człowieka: jego ból, kompleksy. Uczę się słuchać partnera, a także sugestywnie przekazywać moje myśli i uczucia. Tylko dzięki temu odważy- łam się zbliżyć do osób dramatycznie doświadczonych przez los. Uczę się rozumieć ich cierpienie, jakoś je oswajać i pomagać im żyć – wyznała w książce „Warto mimo wszystko". W 2004 r. prezydent Aleksander Kwaśniewski przyznał jej Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne osiągnięcia w pracy artystycznej i dydaktycznej, za działalność na rzecz potrzebujących pomocy". I właśnie na rzecz potrzebujących działa od lat. Robi to z wnętrza duszy, z miłości do innych ludzi, z potrzeby serca. Jej Fundacja „Mimo Wszystko" wspiera, chroni i pomaga. – Na swoją twarz pracowałam 35 lat – cięż- ko, solidnie i uczciwie. Teraz ją wykorzystuję bezczelnie i z radością, by pomóc innym. I co w tym złego? Nie gonię za sławą, bo już się wcześniej nagoniłam. Teraz ją tylko zamieniam na coś innego. Za pracę w fundacji nie biorę pieniędzy. I będę dla niej pracować dopóki mam siły i dokąd będzie, mi to sprawiało radość – powiedziała jakiś czas temu w wywiadzie w „Super Expressie".

Pozostali z kategorii SuperOSOBOWOŚĆ

ILONA ŁEPKOWSKA sms: SUPER.1
s. MAŁGORZATA CHMIELEWSKA sms: SUPER.2
kpt. TADEUSZ WRONA sms: SUPER.3
prof. ADAM MACIEJEWSKI sms: SUPER.4

JAK GRAĆ

Aby zagłosować na swojego kandydata, wyślij SMS pod numer 7243 (koszt 2,46 zł VAT), wpisując w treści SUPER. numer kandydata. Głosowanie na SuperOsobowość 25-lecia trwa do 20 listopada 2016 r., do godz. 24.00. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody gotówkowe. Więcej na www.se.pl
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: