ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria Super Przedsiębiorca

Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria Super Przedsiębiorca

06.11.2016, godz. 23:19
Plebiscyt 25-lecie Przedsiębiorca
foto: Super Express

Irena Eris i jej kosmetyki, Ryszard Florek i okna firmy Fakro, Michał Kiciński i gra komputerowa „Wiedź- min", Roman Kluska i firma Optimus, Solange i Krzysztof Olszewscy i autobusy Solaris – kto z wymienionych biznesmenów zasługuje na tytuł Przedsiębiorcy 25-lecia w plebiscycie „Super Expressu"? Głosować będzie można za pomocą SMS-ów oraz na stronie se.pl. Do wygrania aż 5 tysięcy złotych! Od dziś do czwartku przedstawiamy kandydatów w tej kategorii.

Kategoria SuperPRZEDSIĘBIORCA

ROMAN KLUSKA

ZAGŁOSUJ! Treść SMS-a: SUPER.1 7243 (koszt 2,46 zł z VAT)

Żeby przedstawić w skrócie biznesmena Romana Kluskę, trzeba by było napisać książkę. A najlepiej dwie. A to i tak byłoby mało. W skrócie to twórca komputerów Optimus SA, symbol walki z urzędniczą patologią, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, i oczywiście zapalony hodowca owiec i producent serów. Kiedy w latach 90. sprzedawał komputery Optimus i zarabiał na nich miliony dolarów, nie podejrzewał, że państwo bezprawnie dobierze mu się do skóry. Mylił się. W 2002 r. Roman Kluska został aresztowany pod zarzutem wyłudzenia przez Optimus 30 mln zł podatku VAT. Urzędnicy nie mieli jednak żadnych dowodów. Sąd uchylił ich decyzje, ale państwo Kluskę nawet nie przeprosiło. Ten jednak nie zraził się, a w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza miał nawet zostać ministrem przemysłu, ale propozycji nie przyjął. Zaczął więc robić to co lubi. Biznes według własnego pomysłu. Hodowla owiec i produkcja serów z owczego mleka okazała się strzałem w dziesiątkę. W 2014 r. zajął 78. pozycję w rankingu „Forbesa" z majątkiem wycenianym na 335 mln zł. Jest legendą polskiego biznesu, która opowiada o swojej finansowej karierze z rozbrajającą szczerością. – Jako młody student pływałem jachtem do krajów zachodnich, bo taka forma podróżowania była wtedy dostępna dla młodzieży i było to tanie. Pamiętam, że jak wysiadaliśmy w jakimś porcie, byliśmy żebrakami z 10 dolarami w kieszeni. Nie ukrywam, że dziś, kiedy mam możliwość rywalizacji i wygrywania z tymi, którzy kiedyś patrzyli na nas, Polaków, z przymrużeniem oka, to daje mi to satysfakcję – powiedział niedawno temu w wywiadzie dla biznes.pl.

Pozostali z kategorii SuperPRZEDSIĘBIORCA

IRENA ERIS sms: SUPER.2
MICHAŁ KICIŃSKI sms: SUPER.3
SOLANGE I KRZYSZTOF OLSZEWSCY sms: SUPER.4
RYSZARD FLOREK sms: SUPER.5

 

JAK GRAĆ

Aby zagłosować na swojego kandydata, wyślij SMS pod numer 7243 (koszt 2,46 zł VAT), wpisując w treści SUPER. numer kandydata. Głosowanie na SuperFilm 25-lecia trwa do 6 listopada 2016 r., do godz. 24.00. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody gotówkowe. Więcej na www.se.pl


 


Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: