ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria Super Przedsiębiorca

Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria Super Przedsiębiorca

09.11.2016, godz. 09:30
Plebiscyt 25-lecie Przedsiębiorca
foto: Super Express

Irena Eris i jej kosmetyki, Ryszard Florek i okna firmy Fakro, Michał Kiciński i gra komputerowa „Wiedź- min", Roman Kluska i firma Optimus, Solange i Krzysztof Olszewscy i autobusy Solaris – kto z wymienionych biznesmenów zasługuje na tytuł Przedsiębiorcy 25-lecia w plebiscycie „Super Expressu"? Głosować będzie można za pomocą SMS-ów oraz na stronie se.pl. Do wygrania aż 5 tysięcy złotych! Do czwartku przedstawiamy kandydatów w tej kategorii.

Kategoria SuperPRZEDSIĘBIORCA

MICHAŁ KICIŃSKI

ZAGŁOSUJ! Treść SMS-a: SUPER.3 7243 (koszt 2,46 zł z VAT)

Jest twórcą gry komputerowej „Wiedźmin", której trylogia do końca 2015 roku sprzedała się już w ponad 20 mln egzemplarzy! Mowa o Michale Kicińskim, współzałożycielu spółki CD Projekt. I mimo że od kilku lat Kiciński już nie pracuje w spółce, to jest żywą legendą w branży gier! Michał Kiciński razem ze swoim wspólnikiem i szkolnym kolegą z warszawskiego liceum im. Józefa Czackiego, Marcinem Iwińskim już w roku 1994 jako dziewiętnastolatek zaczął tworzyć swój pierwszy biznes, sprzedając amerykańskie gry na nośnikach CD. Ale jego marzenia sięgały o wiele dalej. I w końcu udało się. W 2002 roku Kiciński i Iwiński założyli spółkę CD Projekt. Firma zajęła się m.in. produkcją opartej na powieści Andrzeja Sapkowskiego (68 l.) serii gier o Wiedź- minie, co przyniosło im ogromny sukces na światowym rynku. Premiera pierwszej części miała miejsce 26 października 2007 roku i w ciągu trzech dni rozeszła się w liczbie 35 tysięcy egzemplarzy, co stanowiło istny rekord otwarcia na polskim rynku gier. Ogółem „Wiedźmin" zdobył około 100 nagród i wyróżnień. Za granicą „Wiedźmin" dostał m.in. nagrody GameSpotu, GameSpy i IGN dla najlepszej gry fabularnej. Z kolei premiera „Wiedźmina 2" miała miejsce w maju 2011 roku i równie dobrze została przyjęta przez krytyków i znawców gier. Zdobyła około 50 nagród. Podczas rozdania European Games Award w Kolonii dostała nagrody w sześciu kategoriach, w tym za najlepszą grę roku. Ostatnia część „Wiedźmin 3 –Dziki Gon" weszła na rynek w maju 2015 roku. W lipcu tego roku producent poinformował, że sprzedano blisko 10mln kopii gry. W przypadku Kicińskiego miłość do gier nie trwała jednak wiecznie. Kilka lat temu odszedł z firmy. Dziś zajmuje się odkrywaniem filozofii Wschodu i rozwojem osobistym.

Pozostali z kategorii SuperPRZEDSIĘBIORCA

ROMAN KLUSKA sms: SUPER.1
IRENA ERIS sms: SUPER.2
SOLANGE I KRZYSZTOF OLSZEWSCY sms: SUPER.4
RYSZARD FLOREK sms: SUPER.5

JAK GRAĆ

Aby zagłosować na swojego kandydata, wyślij SMS pod numer 7243 (koszt 2,46 zł VAT), wpisując w treści SUPER. numer kandydata. Głosowanie na SuperFilm 25-lecia trwa do 6 listopada 2016 r., do godz. 24.00. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody gotówkowe. Więcej na www.se.pl

 

 


Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: