ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperAktor

Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperAktor

19.10.2016, godz. 00:00
Artur Żmijewski
foto: © AKPA

„Super Express" lada chwila kończy 25 lat. Z tej okazji rusza wielki plebiscyt, w którym chcemy wyłonić SuperGwiazdę 25-lecia, SuperAktora 25-lecia, SuperSportowca 25-lecia, SuperFilm 25-lecia, SuperPrzedsiębiorcę 25-lecia i SuperOsobowość 25-lecia. Głosować będzie można za pomocą SMS-ów oraz na stronie se.pl. Do wygrania aż 5 tysięcy złotych! Do piątku prezentujemy kandydatów na SuperAktora 25-lecia.

ARTUR ŻMIJEWSKI

ZAGŁOSUJ! Treść SMS-a: SUPER.3 7243 (koszt 2,46 zł z VAT)

Urodził się w Radzyminie i tam mieszka do dziś. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Poza kinem kocha teatr. W latach 1989–1991 grał w Teatrze Współczesnym, następnie w latach 1991–1992wTeatrze Ateneum, a do dnia dzisiejszego związany jest z Teatrem Narodowym. Swoją karierę w filmie rozpoczął w 1984 roku, wcielając się w rolę powstańca w „Dniu czwartym". Wystąpił w ponad pięćdziesięciu produkcjach telewizyjnych. Jednak publiczność najbardziej pokochała go za rolę lekarza Kuby Burskiego w serialu „Na dobre i na złe", w którym grał trzynaście lat.
Aktor w międzyczasie dostał inną dużą rolę w serialu „Ojciec Mateusz", w którym wcielił się w rolę księdza. Poza tym znany jest z takich produkcji filmowych jak: „Psy", „Nigdy w życiu" czy „W pustyni i w puszczy". Żmijewski ma na swoim koncie kilka ważnych nagród, między innymi: Nagrodę im. Zbigniewa Cybulskiego, Telekamery, Telemaski, a także Złoty Krzyż Zasługi. Aktor nie tylko poświęca się aktorstwu. Jego życiowym celem jest pomaganie innym. Gwiazdor objął Funkcję Ambasadora Dobrej Woli UNICEF w 2007 roku i od tego czasu aktywnie angażuje się w niemal wszystkie kampanie UNICEF. Od ponad dwudziestu lat zakochany jest w jednej kobiecie, swojej żonie Paulinie, z którą mają troje dzieci: córkę Ewę i dwóch synów – Karola i Wiktora.

Pozostali z kategorii SuperAKTOR

TERESA LIPOWSKA sms: SUPER.1
CEZARY PAZURA sms: SUPER.2
TOMASZ KOT sms: SUPER.4
CEZARY ŻAK sms: SUPER.5

JAK GRAĆ

Aby zagłosować na swojego kandydata, wyślij SMS pod numer 7243 (koszt 2,46 zł VAT), wpisując w treści SUPER. numer kandydata. Głosowanie na SuperAktora 25-lecia trwa do 23 października 2016 r., do godz. 24.00. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody gotówkowe. Więcej na www.se.pl

 

 


Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: