ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperFILM

Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperFILM

02.11.2016, godz. 00:00
Plebiscyt 25-lecie Film
foto: Super Express

„Super Express" lada chwila kończy 25 lat. Z tej okazji trwa wielki plebiscyt, w którym chcemy wyłonić SuperGwiazdę 25-lecia, SuperAktora 25-lecia, SuperSportowca 25-lecia, SuperFilm 25-lecia, SuperPrzedsiębiorcę 25-lecia i SuperOsobowość 25-lecia. Głosować będzie można za pomocą SMS-ów oraz na stronie se.pl. Do wygrania aż 5 tysięcy złotych! Do piątku opisujemy filmy w kategorii SuperFilm 25-lecia.

Kategoria SuperFILM

DZIEŃ ŚWIRA

ZAGŁOSUJ! Treść SMS - a: SUPER.3 7243 (koszt 2,46 zł z VAT)

Film Marka Koterskiego opowiada o Adasiu Miauczyńskiem, neurotycznym inteligencie, rozwodniku, nauczycielu języka polskiego. Bohater „Dnia świra" cierpi na nerwicę natręctw. Skoncentrowany głównie na sobie, popada w coraz większe konflikty z otaczającymi go ludźmi i sobą samym. Życiem głównego bohatera rządzą rytuały, wszystko musi przebiegać zgodnie z planem. Przez całe dnie prowadzi także konwersacje z sobą samym. Duże znaczenie ma dla niego liczba siedem – Adaś wypija siedem łyków wody mineralnej, twarz obmywa siedem razy, wsypuje do miseczki siedem garści płatków. „Dzień świra" szybko stał się filmem kultowym.

Teksty z niego trafiły do powszechnego użycia i są zrozumiałe dla większości Polaków. Film został także bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Uhonorowany został m.in. główną nagrodą – Złotymi Lwami – na XXVII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na tym samym festiwalu zdobył nagrody za kreację Marka Kondrata i za dźwięk. Film zdobył również dwa Orły w kategoriach najlepszy aktor i najlepszy scenariusz. Internauci i słuchacze radiowej Trójki wybrali go filmem 25-lecia 1989-2014. Główną rolę zagrał Marek Kondrat, obok niego wystąpiła plejada polskich gwiazd, m.in.: Michał Koterski, Andrzej Grabowski, Dorota Chotecka, Anna Przybylska i Cezary Żak i Piotr Fronczewski.

Pozostali z kategorii SuperFILM

PSY sms: SUPER.1
KILER sms: SUPER.2
OGNIEM I MIECZEM sms: SUPER.4
BOGOWIE sms: SUPER.5

JAK GRAĆ

Aby zagłosować na swojego kandydata, wyślij SMS pod numer 7243 (koszt 2,46 zł VAT), wpisując w treści SUPER. numer kandydata. Głosowanie na SuperFilm 25-lecia trwa do 6 listopada 2016 r., do godz. 24.00. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody gotówkowe. Więcej na www.se.pl

 

 Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: