ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperFILM

Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperFILM

03.11.2016, godz. 09:12
Plebiscyt 25-lecie Film
foto: Super Express

„Super Express" lada chwila kończy 25 lat. Z tej okazji trwa wielki plebiscyt, w którym chcemy wyłonić SuperGwiazdę 25-lecia, SuperAktora 25-lecia, SuperSportowca 25-lecia, SuperFilm 25-lecia, SuperPrzedsiębiorcę 25-lecia i SuperOsobowość 25-lecia. Głosować będzie można za pomocą SMS-ów oraz na stronie se.pl. Do wygrania aż 5 tysięcy złotych! Do piątku opisujemy filmy w kategorii SuperFilm 25-lecia.

Kategoria SuperFILM

OGNIEM I MIECZEM

ZAGŁOSUJ! Treść SMS-a: SUPER.4 7243 (koszt 2,46 zł z VAT)

Ogniem i mieczem zamyka trylogię Henryka Sienkiewicza przeniesioną na ekran przez Jerzego Hoffmana, po „Potopie" i „Panu Wołodyjowskim", choć pisarz stworzył ją jako pierwszą. Reżyser po raz kolejny udowodnił, że potrafi w mistrzowski sposób łączyć wątki romansowe z batalistyką. W „Ogniem i mieczem" opowiedziana została historia tragicznego konfliktu polsko- -ukraińskiego, wojen polsko- -kozackich i powstania Bohdana Chmielnickiego.
Główny wątek skupia się jednak na postaci Jana Skrzetuskiego, żołnierza chorągwi księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, który wraca z Krymu i przypadkiem uwalnia z rą k opryszków dowódcę Kozaków, Bohdana Chmielnickiego. Mężczyzna zakochuje się w Helenie Kurcewiczównie. Nie wie jednak, że kobieta została już obiecana innemu mężczyźnie, Bohunowi. Między mężczyznami dojdzie do walki o względy pięknej Heleny. Główne role w tej superprodukcji zagrali Izabella Scorupco, Michał Żebrowski, Aleksandr Domogarow, Krzysztof Kowalewski i Zbigniew Zamachowski. Obraz zdobył wiele nagród i nominacji do najważniejszych nagród filmowych w Polsce. Także pochodząca z niego piosenka „Dumka na dwa serca" wykonywana przez Edytę Górniak i Mieczysława Szcześniaka została doceniona. Dziś uważa się ją za jedną z najlepszych piosenek filmowych do polskiej produkcji.

Pozostali z kategorii SuperFILM

PSY sms: SUPER.1
KILER sms: SUPER.2
DZIEŃ ŚWIRA sms: SUPER.3
BOGOWIE sms: SUPER.5

JAK GRAĆ

Aby zagłosować na swojego kandydata, wyślij SMS pod numer 7243 (koszt 2,46 zł VAT), wpisując w treści SUPER. numer kandydata. Głosowanie na SuperFilm 25-lecia trwa do 6 listopada 2016 r., do godz. 24.00. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody gotówkowe. Więcej na www.se.pl

 

 


Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: