ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperFILM

Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperFILM

04.11.2016, godz. 00:00
Plebiscyt 25-lecie Film
foto: Super Express

„Super Express" lada chwila kończy 25 lat. Z tej okazji trwa wielki plebiscyt, w którym chcemy wyłonić SuperGwiazdę 25-lecia, SuperAktora 25-lecia, SuperSportowca 25-lecia, SuperFilm 25-lecia, SuperPrzedsiębiorcę 25-lecia i SuperOsobowość 25-lecia. Głosować będzie można za pomocą SMS-ów oraz na stronie se.pl. Do wygrania aż 5 tysięcy złotych! Do piątku opisujemy filmy w kategorii SuperFilm 25-lecia.

Kategoria SuperFILM

BOGOWIE

ZAGŁOSUJ! Treść SMS-a: SUPER.5 7243 (koszt 2,46 zł z VAT)

Historia profesora Zbigniewa Religi została przeniesiona na ekran w 2014 roku przez Łukasza Palkowskiego. Fabuła „Bogów" koncentruje się na okresie przygotowań poprzedzających dokonanie pierwszego udanego przeszczepienia serca w Polsce. Poznajemy historię genialnego kardiochirurga, który zmuszony jest do przeniesienia się z Warszawy do Zabrza, by tam od postaw zbudować ośrodek, w którym będą dokonywane zabiegi na światowym poziomie. Rozbudzony stażem w USA docent Religa właśnie tam będzie realizował swoje marzenia o przeszczepach serca. Dla osiągnięcia celów będzie on w stanie poświęcić wszystko, walcząc do końca, niezależnie od tego, jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić. Film w pełni oddaje realizm pracy chirurgów pod koniec lat 80. Bohaterowie rzucają skomplikowanymi terminami medycznymi, nie brakuje też widoku organów i krwi na sali operacyjnej. Przy okazji poznajemy też ciemną stronę życia Religi, w której nie brakuje problemów z alkoholem i żoną. Film kończy wspomniana scena udanego przeszczepu. Obraz zdobył mnóstwo nagród na najważniejszych polskich festiwalach, zostając najlepszą polską produkcją 2014 roku. Główne role w filmie zagrali: Tomasz Kot, Piotr Głowacki i Magdalena Czerwińska.

Pozostali z kategorii SuperFILM

PSY sms: SUPER.1
KILER sms: SUPER.2
DZIEŃ ŚWIRA sms: SUPER.3
OGNIEM I MIECZEM sms: SUPER.4

JAK GRAĆ

Aby zagłosować na swojego kandydata, wyślij SMS pod numer 7243 (koszt 2,46 zł VAT), wpisując w treści SUPER. numer kandydata. Głosowanie na SuperFilm 25-lecia trwa do 6 listopada 2016 r., do godz. 24.00. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody gotówkowe. Więcej na www.se.pl

 


Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: