ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperSportowiec

Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperSportowiec

24.10.2016, godz. 00:00
Adam Małysz
Adam Małysz foto: Super Express

Ćwierć wieku to kawał czasu nie tylko dla gazety codziennej takiej jak „Super Express", to także epoka w historii polskiego sportu. Nic dziwnego, że honorując największe wydarzenia 25-lecia, nie mogliśmy zapomnieć o tych, którzy dostarczyli nam emocji i wzruszeń na tej niwie. Wybór piątki kandydatów okazał się karkołomnym zadaniem, bo sukcesów było mnóstwo. Zwracaliśmy uwagę w głównej mierze na złote medale olimpijskie, ale nie patrzyliśmy wyłącznie na krążki. Uznaliśmy, że trzeba także docenić pozycję polskich zawodników w światowym sporcie oraz wielką popularność, jaką wypracowali przez lata startów. Jesteśmy pewni, że każdy z naszych kandydatów zapisał się w dziejach sportu i życzliwej pamięci kibiców. Głosować będzie można za pomocą SMS-ów oraz na stronie se.pl. Do wygrania aż 5 tysięcy złotych! Od dziś do piątku prezentujemy kandydatów na SuperSportowca 25-lecia.

Kategoria SuperSPORTOWIEC

Adam Małysz

ZAGŁOSUJ! Treść SMS-a: SUPER.1 7243 (koszt 2,46 zł z VAT)

Kiedy leciał na nartach, leciała z nim cała Polska. „Leć, Adam, leć!!!" – krzyczeli telewizyjni komentatorzy. I Adam Małysz (ur. 1977 r.) leciał, a jego sukcesy osładzały rodakom problemy w życiu codziennym. Był nie był tylko narciarskim skoczkiem. Stał się dobrem narodowym. Pierwsze międzynarodowe sukcesy odniósł jeszcze jako nastolatek. Jakby za wcześnie. Nie udźwignął potem ciężaru sławy, przeżywał kryzys, wielkim niepowodzeniem zakończył się między innymi jego start na IO w Nagano (1998 r.). Musiał czekać niemal cztery lata, by z nowym trenerem kadry, Apoloniuszem Tajnerem, i z dojrzałą już osobowością zachwycić świat zimowych sportów.

Transmisje z jego startów gromadziły większą widownie przed telewizorami niż mecze piłkarskiej reprezentacji. W latach 2001-2011 został czterokrotnie indywidualnym mistrzem świata (zdobył też srebro i brąz). Cztery razy unosił w geście triumfu Kryształową Kulę, czyli Puchar Świata. Zdobył też cztery medale olimpijskie: srebrny i brązowy w Salt Lake City 2002 i dwa srebrne w Vancouver 2010. A gdy zszedł z narciarskich skoczni, wsiadł za kierownicę rajdowego samochodu. W terenowych rajdach doszedł do światowej czołówki, był 13. w Rajdzie Dakar.

Pozostali z kategorii SuperSPORTOWIEC

ROBERT KORZENIOWSKI sms: SUPER.2
ANDRZEJ GOŁOTA sms: SUPER.3
ROBERT LEWANDOWSKI sms: SUPER.4
ANITA WŁODARCZYK sms: SUPER.5

JAK GRAĆ

Aby zagłosować na swojego kandydata, wyślij SMS pod numer 7243 (koszt 2,46 zł VAT), wpisując w treści SUPER. numer kandydata. Głosowanie na SuperSportowca 25-lecia trwa do 30 października 2016 r., do godz. 24.00. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody gotówkowe. Więcej na www.se.pl

 

 

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: