ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperSportowiec

Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperSportowiec

25.10.2016, godz. 00:00
Robert Korzeniowski
foto: © AKPA

Ćwierć wieku to kawał czasu nie tylko dla gazety codziennej takiej jak „Super Express", to także epoka w historii polskiego sportu. Nic dziwnego, że honorując największe wydarzenia 25-lecia, nie mogliśmy zapomnieć o tych, którzy dostarczyli nam emocji i wzruszeń na tej niwie. Wybór piątki kandydatów okazał się karkołomnym zadaniem, bo sukcesów było mnóstwo. Zwracaliśmy uwagę w głównej mierze na złote medale olimpijskie, ale nie patrzyliśmy wyłącznie na krążki. Uznaliśmy, że trzeba także docenić pozycję polskich zawodników w światowym sporcie oraz wielką popularność, jaką wypracowali przez lata startów. Jesteśmy pewni, że każdy z naszych kandydatów zapisał się w dziejach sportu i życzliwej pamięci kibiców. Głosować będzie można za pomocą SMS-ów oraz na stronie se.pl. Do wygrania aż 5 tysięcy złotych! Od dziś do piątku prezentujemy kandydatów na SuperSportowca 25-lecia.

Kategoria SuperSPORTOWIEC

ROBERT KORZENIOWSKI

ZAGŁOSUJ! Treść SMS - a: SUPER.2 7243 (koszt 2,46 zł z VAT)

Gdy ścigał się z rywalami, kibicom myliły się słowa refrenu Mazurka Dąbrowskiego. Aż chciało się wołać „Marsz, marsz, Korzeniowski!". To on uczynił chód sportowy polską specjalnością narodową w lekkiej atletyce. Robert Korzeniowski (ur. 1968) zaczynał sportową przygodę... na macie judo. Likwidacja sekcji spowodowała jednak, że zaczął treningi lekkoatletyczne. W pierwszych poważnych zawodach zajął... ostatnie miejsce.

Wtedy przyrzekł sobie, że nigdy więcej nie będzie ostatni. Słowa Korzeniowski dotrzymał: zamienił lekkoatletyczne „ogony" na medale, chociaż wcześniej przełknąć musiał gorycz serii dyskwalifikacji za sposób chodzenia. Jako jedyny polski sportowiec zdobył cztery złote medale olimpijskie – w latach 1996, 2000 (podwójnie) i 2004 – trzy razy na dystansie 50 km i raz na 20 km. Na maratońskim dystansie 50 km triumfował też trzy razy w mistrzostwach świata, dwa razy w mistrzostwach Europy i dwukrotnie pobił rekord świata.

Pozostali z kategorii SuperSPORTOWIEC

ADAM MAŁYSZ sms: SUPER.1
ANDRZEJ GOŁOTA sms: SUPER.3
ROBERT LEWANDOWSKI sms: SUPER.4
ANITA WŁODARCZYK sms: SUPER.5

 

JAK GRAĆ

Aby zagłosować na swojego kandydata, wyślij SMS pod numer 7243 (koszt 2,46 zł VAT), wpisując w treści SUPER. numer kandydata. Głosowanie na SuperSportowca 25-lecia trwa do 30 października 2016 r., do godz. 24.00. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody gotówkowe. Więcej na www.se.pl

 

 


Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: