ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperSportowiec

Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperSportowiec

26.10.2016, godz. 00:00
Andrzej Gołota
Andrzej Gołota foto: Super Express

Ćwierć wieku to kawał czasu nie tylko dla gazety codziennej takiej jak „Super Express", to także epoka w historii polskiego sportu. Nic dziwnego, że honorując największe wydarzenia 25-lecia, nie mogliśmy zapomnieć o tych, którzy dostarczyli nam emocji i wzruszeń na tej niwie. Wybór piątki kandydatów okazał się karkołomnym zadaniem, bo sukcesów było mnóstwo. Zwracaliśmy uwagę w głównej mierze na złote medale olimpijskie, ale nie patrzyliśmy wyłącznie na krążki. Uznaliśmy, że trzeba także docenić pozycję polskich zawodników w światowym sporcie oraz wielką popularność, jaką wypracowali przez lata startów. Jesteśmy pewni, że każdy z naszych kandydatów zapisał się w dziejach sportu i życzliwej pamięci kibiców. Głosować będzie można za pomocą SMS-ów oraz na stronie se.pl. Do wygrania aż 5 tysięcy złotych! Od dziś do piątku prezentujemy kandydatów na SuperSportowca 25-lecia.

Kategoria SuperSPORTOWIEC

ANDRZEJ GOŁOTA

ZAGŁOSUJ! Treść SMS-a: SUPER.3 7243 (koszt 2,46 zł z VAT)

Cała Polska go uwielbiała i trzymała za niego kciuki, gdy wchodził między liny. Najpierw odnosił sukcesy na ringu amatorskim (brąz olimpijski i mistrzostw Europy, wicemistrzostwo świata juniorów) i już wtedy było jasne, że taki talent musi eksplodować w boksie zawodowym. Nigdy nie zdobył mistrzostwa świata w gronie profesjonalnych pięściarzy, choć wiele razy znalazł się bardzo blisko celu. A jednak kibice pokochali go mimo porażek – za niepowtarzalny styl i emocje, których dostarczał na ringu i poza nim. I za bycie sobą. Ludzie chcieli oglądać jego walki. Kiedy w 1998 roku starł się we Wrocławiu z Timem Witherspoonem, przed telewizorami zasiadło ponad 12 mln widzów.

Popularny „Andrew" miał za rywali legendarne postaci wagi ciężkiej, jak Riddick Bowe, Lennox Lewis czy sam Mike Tyson. Jego promotorem był słynny Don King. Miał być kolejną „wielką nadzieją białych". Nie udało się, ale żaden z polskich bokserów nigdy nie był tak blisko absolutnego topu w zawodowym boksie. To dla Gołoty walczącego za oceanem zarywała noce przed telewizorem noblistka Wisława Szymborska.

Pozostali z kategorii SuperSPORTOWIEC

ADAM MAŁYSZ sms: SUPER.1
ROBERT KORZENIOWSKI sms: SUPER.2
ROBERT LEWANDOWSKI sms: SUPER.4
ANITA WŁODARCZYK sms: SUPER.5

JAK GRAĆ

Aby zagłosować na swojego kandydata, wyślij SMS pod numer 7243 (koszt 2,46 zł VAT), wpisując w treści SUPER. numer kandydata. Głosowanie na SuperSportowca 25-lecia trwa do 30 października 2016 r., do godz. 24.00. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody gotówkowe. Więcej na www.se.pl

 Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: