ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperSportowiec

Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria SuperSportowiec

28.10.2016, godz. 01:12
Anita Włodarczyk, Rio 2016
Anita Włodarczyk ze złotym medalem igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 foto: Super Express

Ćwierć wieku to kawał czasu nie tylko dla gazety codziennej takiej jak „Super Express", to także epoka w historii polskiego sportu. Nic dziwnego, że honorując największe wydarzenia 25-lecia, nie mogliśmy zapomnieć o tych, którzy dostarczyli nam emocji i wzruszeń na tej niwie. Wybór piątki kandydatów okazał się karkołomnym zadaniem, bo sukcesów było mnóstwo. Zwracaliśmy uwagę w głównej mierze na złote medale olimpijskie, ale nie patrzyliśmy wyłącznie na krążki. Uznaliśmy, że trzeba także docenić pozycję polskich zawodników w światowym sporcie oraz wielką popularność, jaką wypracowali przez lata startów. Jesteśmy pewni, że każdy z naszych kandydatów zapisał się w dziejach sportu i życzliwej pamięci kibiców. Głosować będzie można za pomocą SMS-ów oraz na stronie se.pl. Do wygrania aż 5 tysięcy złotych! Od dziś do piątku prezentujemy kandydatów na SuperSportowca 25-lecia.

Kategoria SuperSPORTOWIEC

ANITA WŁODARCZYK

ZAGŁOSUJ! Treść SMS-a: SUPER.5 7243 (koszt 2,46 zł z VAT)

Dziewczyna na ósemkę

Jak to dobrze, że program kobiecej lekkiej atletyki został zrównany z męskim. Rzut młotem kobiet okazał się tym, co polskim lekkoatletkom pasuje najbardziej.

Szlak zwycięstw przetarła Kamila Skolimowska (1982-2009), mistrzyni olimpijska z Sydney 2000. Gdy jej zabrakło, tradycję przejęła ANITA WŁODARCZYK (ur. 1985). A swoje sukcesy odnosi w tej samej rękawicy, której na rzutni używała Kamila.

Anita wjechała do sportu na ...małym rowerze. Jej pierwszą sportową specjalnością był tzw. speedrower czyli kolarstwo na żużlu, którego propagatorem jest jej ojciec, Andrzej Włodarczyk. Większe predyspozycje miała jednak do rzutów - dyskiem i młotem. I tutaj odnalazła swoje powołanie.

Jest najlepszą młociarką w historii tej konkurencji. Została mistrzynią olimpijską 2016 (Rio) i mistrzynią olimpijską 2012 (Londyn) - po dopingowej dyskwalifikacji Rosjanki Łysienko. Ma też w dorobku złote medale mistrzostw świata 2009 (Berlin) i 2015 (Pekin) oraz mistrzostw Europy 2012 (Helsinki), 2014 (Zurych) i 2016 (Amsterdam). W latach 2009-2016 sześciokrotnie ustanawiała rekord świata (obecny wynosi 82,98 m). A niedawno uzyskała tytuł magistra napisawszy rozprawę o ewolucji rzutu młotem. Anita to „dziewczyna na ósemkę": urodzona 8 sierpnia, jako pierwsza w historii złamała barierę 80 metrów w młocie.

Pozostali z kategorii SuperSPORTOWIEC

ADAM MAŁYSZ sms: SUPER.1
ROBERT KORZENIOWSKI sms: SUPER.2
ANDRZEJ GOŁOTA sms: SUPER.3
ROBERT LEWANDOWSKI sms: SUPER.4

JAK GRAĆ

Aby zagłosować na swojego kandydata, wyślij SMS pod numer 7243 (koszt 2,46 zł VAT), wpisując w treści SUPER. numer kandydata. Głosowanie na SuperSportowca 25-lecia trwa do 30 października 2016 r., do godz. 24.00. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody gotówkowe. Więcej na www.se.pl

 

 

 


Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: