ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wielki Test o Sienkiewiczu w TVP1

Wielki Test o Sienkiewiczu w TVP1

03.11.2016, godz. 14:08
Henryk Sienkiewicz
Potop” Henryka Sienkiewicza pojawił się na maturze z polskiego tylko raz, i to aż 9 lat temu! Być może jest to znak dla maturzystów, że ma maturze 2014 z języka polskiego mogą spodziewać się którejś z części Trylogii Henryka Sienkiewicza? Jak podaje serwis „edulandia.pl” w 2005 roku maturzyści mieli za zadanie scharakteryzować obraz Polaków XVII wieku przedstawiony w 'Potopie' Henryka Sienkiewicza. Za punkt wyjścia swoich rozważań, uczniowie musieli uczynić wnioski z analizy danych fragmentów powieści. foto: Wikipedia

W obchodzonym właśnie roku Henryka Sienkiewicza Telewizja Polska przypomni twórczość tego wielkiego, polskiego pisarza. Już 7 listopada, o godz. 20:30 „Jedynka" zaprosi widzów na „Wielki Test o Sienkiewiczu".

W studiu rozwiązywać go będą znani i lubiani goście m.in.: Magdalena Zawadzka, Klaudia Halejcio, Bogdan Kalus, Przemysław Babiarz, Michał Karnowski, Marek Konkolewski, Hirek Wrona, Jerzy Petersburski, Aleksandra Socha, Przemysław Cypryański, Alicja Myśliwiec, Tomasz Olbratowski.

Widzowie sprawdzą swoją wiedzę rozwiązując test na Interia.pl oraz przy użyciu specjalnej aplikacji „Wielki Test TVP". Podczas programu znani aktorzy będą czytać fragmenty prozy pisarza, a oprócz tego zostaną zaprezentowane najpopularniejsze tematy muzyczne z ekranizacji znanych powieści, takich jak m.in.: „Pan Wołodyjowski", „Potop", „Ogniem i Mieczem", „Rodzina Połanieckich" oraz „W pustyni i w puszczy". Ponadto nie zabraknie też fragmentów zekranizowanych dzieł Sienkiewicza.

Test poprowadzi Paulina Chylewska. Koproducentem Wielkiego Testu o Sienkiewiczu jest Narodowe Centrum Kultury. Partnerem medialnym - Interia, a patronami medialnymi Super Express i RMF FM. Test jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki. Program reżyseruje Konrad Smuga, redaktorem prowadzącym jest Irena Pręcikowska z Redakcji audycji społeczno-publicystycznych TVP1, producentem Jolanta Filipowicz z Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: