ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo

Wigilia u Zwierza

26.12.2008, godz. 09:00
Adam Zwierz
foto: Brak agencji
Słynny śpiewak Adam Zwierz (64 l.) święta spędzi tradycyjnie, w rodzinnej atmosferze. A, że jest wielkim miłośnikiem zwierząt, posłucha, co jego pupile mają do powiedzenia. Tylko nam zdradził, o czym mówią trzy psy - jamnik Tofik, rott-weilerka Gabi i wilczur Balto - oraz kotka Florka. Napisał też dla naszych Czytelników kolędę.

W domu Adama Zwierza w kuchni rządzą kobiety. Żona zajmuje się potrawami wigilijnymi i mięsnymi, a jej siostra Sabina wypiekami.

- Karpia kupuję tydzień przed świętami, przygotowuję go i dopiero dwa dni przed Wigilią gotuję i w ten sposób powstaje karp po żydowsku - wyjaśnia pani domu, Teresa Terka. - Tak naprawdę wszystko mamy gotowe dzień przed Wigilią, z tego względu, że 24 grudnia zarówno mój mąż, jak i mój wnuk obchodzą imieniny. Od rana mamy telefony, wizyty, nie miałabym czasu na siedzenie w kuchni. Stół jest już wtedy pięknie nakryty obrusem i serwetkami.

Sam gospodarz domu co prawda nie siedzi w kuchni, ale ma pełne ręce roboty. Wraz z synem Pawłem (36 l.) i wnukiem Adasiem (7 l.) ubierają choinkę, przystrajają ogród i rosnące w nim choinki.

- Adaś dekoruje też oparcia od krzeseł, a razem z dziadkiem pięknie przystrajają żyrandole i drzwi wejściowe - chwali wnuka babcia.

Sam pan Adam uważa, że te najprzyjemniejsze czynności zostawić trzeba na ostatnią chwilę. Na stole u państwa Zwierzów pojawią się dwie zupy - barszcz z uszkami i grzybowa. Nie zabraknie śledzi, karpia smażonego, ryby po grecku i specjału domu, czyli grzybków zapiekanych w cieście naleśnikowym.

Z racji tego, że pan Adam jest miłośnikiem zwierząt, często rozmawia ze swoimi pupilami i słucha w wigilijną noc, co mają do powiedzenia.

Kotka Florka będzie marzyć, aby Tofik nie wchodził na jej teren i aby mogła całymi dniami drzemać na oparciu kanapy. Państwo La Be, czyli Balto i Gabi, z łezką w oku wspomną czasy, gdy nie było tego niesfornego dzieciaka Tofika, ale z drugiej strony są zadowoleni, bo dzięki niemu zachowują kondycję fizyczną.

- Modlimy się o zdrowie dla całej naszej rodziny. Cieszymy się, że nigdy nie byliśmy uwięzieni na łańcuchach, dziękujemy, że nigdy nas nie karcono, szczególnie ręką - powiedzą zwierzęta jednym głosem.

Na pewno w święta u państwa Zwierzów będzie gwarno i bardzo rodzinnie.

Kolęda Adama Zwierza

specjalnie dla Czytelników

"Super Expressu"

(do melodii "Dzisiaj w Betlejem")

Dziś w naszym domu,

dziś w naszym domu

wszyscy się weselą,

koty ubrane, psy wyczesane

opłatkiem się dzielą

siedzą pod stołem, jadło wcinają

wszystkie szczekają i rozmyślają

prezenty wąchają, pokłony oddają

i Dzieciątko wychwalają

Posłuchaj kolędy w wykonaniu Adama Zwierza:

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: