ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Wojciech Karolak o śmierci Marii Czubaszek: "Nie mam z kim rozmawiać"

Wojciech Karolak o śmierci Marii Czubaszek: "Nie mam z kim rozmawiać"

01.12.2016, godz. 10:06
wojciech karolak, maria czubaszek
foto: AKPA

Śmierć Marii Czubaszek najbardziej dotknęła jej ukochanego męża, wybitnego muzyka, Wojciecha Karolaka. Niedługo minie 7 miesięcy od kiedy nie ma z nami tej wielkiej pisarki i satyryczki. Okazuje się, że Wdowiec po Czubaszek jest bardzo samotny.

Kiedy Maria Czubaszek odeszła 12 maja 2016 roku, zapłakała cała Polska. Nie ma drugiej tak żywiołowej, pełnej humoru i mądrej kobiety. Najbardziej jednak odczuł tą stratę wieloletni mąż Czubaszek - muzyk jazzowy Wojciech Karolak. W wywiadzie dla pisma "Viva!", zdradził, że jest bardzo samotny od kiedy odeszła jego ukochana. - Zauważyłem, że bez Marysi głupieję. Przede wszystkim dlatego, że nie mam z kim porozmawiać, bo skończyły się w tym domu rozmowy o niczym, które były najpiękniejsze. W ogóle skończyły się rozmowy - wyznał Karolak.

Muzyk bardzo tęskni za żoną, którą darzył niepowtarzalnym uczuciem. - Ta kobieta to cudo. Takich więcej nie ma. Marysia jest cudownym człowiekiem i wystarczyłoby powiedzieć, że ją kocham. Nie kochałem, tylko kocham. Z każdym dniem coraz bardziej i więcej - zdradził Karolak. Zdarza się, że jazzman często myśli o zmarłej żonie. -  Jeśli na przykład trafię na jakąś mszę w "czarnym" kościele, jakiś gospel w południowych Stanach - zdradza. - Ta muzyka tak na mnie działa, że jestem bezsilny wobec intensywności jej przeżywania. Tak mnie wzrusza, że po prostu lecą mi łzy - czytamy w wywiadzie. - Ale mówię o tym dlatego, że kiedy myślę o Marysi, robi mi się to samo - wyznaje Wojciech Karolak.

Zobacz: Artur Andrus: Czubaszek nie cierpiała przed śmiercią

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: