ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wojciech Korda walczy o życie!

Wojciech Korda walczy o życie!

21.03.2017, godz. 02:00
WOJCIECH KORDA
WOJCIECH KORDA foto:

Tydzień przed urodzinami mój kochany mąż trafił do szpitala" - napisała na Facebooku żona Wojciecha Kordy (73 l.), Aldona Kędziora. Legendarny polski gitarzysta, który razem z żoną Adą Rusowicz (+47 l.) współtworzył zespół Niebiesko-Czarni ("Hej, dziewczyno, hej", "Za daleko mieszkasz, miły"), przeszedł czwarty już udar. Jego stan jest na tyle poważny, że artysta prosto ze szpitala trafił do ośrodka rehabilitacyjnego.

Na początku marca Korda, który jest ojcem piosenkarki Ani Rusowicz (34 l.), trafił do szpitala z ciężkim zapaleniem płuc. Pan Wojciech przez długi czas podłączony był do respiratora. Następnie przeszedł badania, po których okazało się, że miał czwarty udar.

Muzyk kilka lat temu doznał pierwszego udaru, kolejne dwa miał w 2015 roku. Niestety, podczas udarów doszło do częściowego niedowładu ciała. Artysta trafił pod opiekę ośrodka rehabilitacyjnego w Piaskach. I gdy rehabilitacje dawały rezultaty, a Korda poruszał się coraz lepiej, nagle tydzień przed 73. urodzinami znów trafił do szpitala.

Legendarnego gwiazdora odwiedzała najbliższa rodzina poza córką, Anią Rusowicz. Piosenkarka od lat nie utrzymuje kontaktu z ojcem. Ma do niego żal o to, że po wypadku samochodowym, w którym zginęła jej matka Ada Rusowicz, on oddał ją pod opiekę ciotce, a zostawił przy sobie jej 13-letniego wówczas brata.

Pan Wojtek zanim trafił do szpitala, dowiedział się, że jego córka spodziewa się dziecka. Okazuje się, że chciałby poznać wnuka.

- Od 12 lat nie mamy z Anią kontaktu. Nie odbiera telefonów, nie chce się spotykać - powiedziała w jednym z wywiadów obecna żona artysty. - Na wieść o ciąży mąż się wzruszył, ale i zdenerwował, bo nie wie, czy zobaczy wnuka - dodała.

Kilka dni temu pan Wojciech został wypisany ze szpitala. Jednak ze względu na zły stan zdrowia od razu został przewieziony do ośrodka rehabilitacyjnego, gdzie specjaliści robią wszystko, by postawić go na nogi.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: