ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wojciech Młynarski sprawiedliwie podzielił miliony

Wojciech Młynarski sprawiedliwie podzielił miliony

20.03.2017, godz. 02:00
Sprawiedliwie podzielił miliony 1PUBL
foto:

Blisko trzy mln zł - na tyle szacuje się majątek, jaki zostawił po sobie Wojciech Młynarski (+76 l.). Ten wybitny kompozytor, pieśniarz i autor tekstów zostawił po sobie dwa mieszkania, oszczędności oraz tantiemy. Wszystko to podzielił sprawiedliwie pomiędzy swoje dzieci - Agatę (52 l.), Paulinę (47 l.) oraz Jana (38 l.).

Do spisania testamentu doszło jeszcze latem 2016 r. Rodzeństwo zadbało o to, żeby uporządkować wszelkie formalności, póki ich znany tata jeszcze w miarę dobrze się czuł. Jak się okazało, był to ostatni dzwonek. Jesienią Młynarski znowu podupadł na zdrowiu, a w grudniu w stanie ciężkim trafił do szpitala. Przez pierwsze miesiące tego roku kontakt z nim był niemal niemożliwy. Artysta zmarł w środę w jednym z warszawskich szpitali.- Rodzinny dom w Kościelisku, warty 1,2 mln zł, został przepisany w całości na Paulinę. Ta jeszcze tego samego miesiąca wystawiła go na sprzedaż. Podobno chce kupić dla całej rodziny inną posiadłość - mówi nasz informator.

Taki sam los spotka najprawdopodobniej dwupokojowe mieszkanie w centrum Warszawy, mieszczące się przy ulicy Lwowskiej. Lokal warty ok. 800 tys. zł dziedziczy cała trójka. Także dwa konta bankowe, na których było ponad 300 tys. zł, zostały przepisane na dzieci.

Z naszych ustaleń wynika, że Młynarski miesięcznie dostawał również ok. 30 tys. zł tantiem. One także zostały podzielone na trzy części. Wcześniej z tych pieniędzy opłacany był ośrodek opiekuńczy, w którym przebywał artysta oraz specjalna opiekunka.

Pan Wojciech miał tylko jeden warunek. Zaznaczył w testamencie, że dzieci, aby otrzymać spadek, muszą się nim opiekować aż do śmierci.

ZOBACZ: Jan Młynarski gorzko o ojcu: "Jako dziecko trochę się go bałem"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: