ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wojciechowska o całkowitym zakazie aborcji: "Nie sądziłam, że takie rzeczy..."

Wojciechowska o całkowitym zakazie aborcji: "Nie sądziłam, że takie rzeczy..."

27.09.2016, godz. 13:49
Martyna Wojciechowska o całkowitym zakazie aborcji
foto: printscreen Facebook

Martyna Wojciechowska o aborcji wypowiedziała się na swoim oficjalnym koncie na Facebooku. Podróżniczka porównała Polskę m.in. z Kolumbią. Jak wypadło to porównanie?

Martyna Wojciechowska dołączyła do akcji "Czarny protest" i wyraziła swoje zdanie na temat ustawy całkowitego zakazu aborcji. Podróżniczka, autorka reportaży "Kobieta na krańcu świata", świetnie orientuje się w prawach kobiet w różnych rejonach świata. We wpisie, odnoszącym się do całkowitego zakazu aborcji, udostępniła zdjęcie sprzed drzwi więzienia dla kobiet w Kolumbii. Ostatnie wydarzenia związane z wniesieniem do sejmu projektu ustawy o całkowitym zakazie aborcji przypomniały Martynie Wojciechowskiej o innych państwach, w których łamane są prawa kobiet.

- Podczas moich podróży na krańce świata odwiedziłam wiele miejsc, gdzie kobiety pozbawione są praw, gdzie te prawa, które wydają się nam być czymś zupełnie podstawowym - łamane są w sposób brutalny i nieakceptowalny. Nie sądziłam jednak, że takie rzeczy będą działy się w moim kraju. Jak na ironię to zdjęcie zostało zrobione dokładnie rok temu w Kolumbii - przed więzieniem dla kobiet. Nagle nabrało dla mnie zupełnie nowego znaczenia. Koszulka, którą mam na sobie też. M. - czytamy we wpisie Martyny Wojciechowskiej.

ZOBACZ: Maja Ostaszewska padła ofiarą przestępstwa?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: