ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wojewódzki mocno o rocznicy Powstania Warszawskiego: "Zostawić historię politykom, to jak oddać siostrę do burdelu"

Wojewódzki mocno o rocznicy Powstania Warszawskiego: "Zostawić historię politykom, to jak oddać siostrę do burdelu"

01.08.2016, godz. 10:24

Powstanie Warszawskie od zawsze wzbudzało emocje. Pomysły nowej władzy nie podobaja się wielu osobom. Wśród nich jest znany i lubiany dzienniakrz, Kuba Wojewódzki. Showman w ostrych słowach odniósł się do zamieszania z rocznicą tego ważnego wydarzenia.

Apel smoleński na obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, czyli pomysł Antoniego Macierewicza, nie spodobała się wielu osobom. Przeciwni apelowi smoleńskiemu byli nawet sami Powstańcy. Głosy sprzeciwu budzą też oskarżenia IPN-u w kierunku gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego, 99-letniego Powstańca, który niedługo zostanie zlustrowany. Kuba Wojewódzki postanowił skomentować pomysły nowej władzy.

Dziennikarz napisał, co sądzi o mieszaniu się polityki w historię. - Zostawić historię politykom, to jak oddać siostrę do burdelu. Pamiętaj i pozwól pamiętać innym - napisał na portalu społecznościowym. Nie zabrakło głosów poparcia wśród użytkowników Facebooka. - Nie ma co się kłócić. Prawda jest taka, że jest to... prawda. W wykonaniu Pana Kuby. Można go nie lubić, ale każdy bardziej trzeźwo myślący obywatel zauważy w pewnym momencie, że jest opluwany przez tych ,"Panów wyżej". Oni z mikrofonów sami się opluwają. Część spada na nas, a część na historię. Taka prawda i już. Tego nie da się ukryć - napisał jeden z komentujących.

A Wy co sądzicie?

Zobacz: Chajzer o rocznicy Powstania Warszawskiego: "Najwyższy czas odebrać monopol na patriotyzm"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: