ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Wpadka w Tańcu z Gwiazdami naprawiona. Będą napisy dla Głuchych fanów

Wpadka w Tańcu z Gwiazdami naprawiona. Będą napisy dla Głuchych fanów

09.03.2017, godz. 09:47
Iwona Cichosz w Tańcu z Gwiazdami
Iwona Cichosz to Miss Świata Głuchoniemych 2016 foto: © AKPA

Sukces Super Expressu! Wpadka w Tańcu z Gwiazdami naprawiona po naszych publikacjach. Polsat wprowadza zmiany, po tym jak pierwszy odcinek programu został wyemitowany bez napisów dla Głuchych fanów Iwony Cichosz - Miss Świata Głuchych 2016. Taniec z Gwiazdami od 2 odcinka będzie emitowany z napisami.

Pierwszy odcinek Tańca z Gwiazdami został wyemitowany bez napisów, co wywołało oburzenie środowiska Głuchych, którzy kibicują Iwonie Cichosz - Miss Świata Głuchych 2016. Niesłyszący fani uczestniczki bez napisów nie mieli możliwości poznać opinii jury na temat ich faworytki. W zaistniałej sytuacji Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wysłało oficjalny list do Niny Terentiew - dyrektor programowej Polsatu - z prośbą o wprowadzenie napisów. Sprawę nagłośniliśmy w naszej stronie. W końcu - udało się! List i nagłośnienie sprawy przyniosło pożądaną zmianę.

Wpadka naprawiona - Taniec z Gwiazdami od 2. odcinka z napisami

Na kilka dni przed 2. odcinkiem Tańca z Gwiazdami stacja wydała oświadczenie, w którym informuje o wprowadzeniu napisów przystosowanych do osób Głuchych.

- Telewizja Polsat zdecydowała się na ten krok i traktuje to jako element realizacji misji publicznej. Żadna telewizja w Polsce nie wprowadziła wcześniej napisów do audycji rozrywkowej realizowanej „na żywo”. Dla nas, jako stacji komercyjnej jest to bez wątpienia powód do dumy, że jesteśmy pionierem i liderem tego typu rozwiązań w Polsce” – powiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Na informację o wprowadzeniu napisów do Tańca z Gwiazdami szybko zareagował prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

- Niezmiernie mnie cieszy tak szybka reakcja Telewizji Polsat. To krok we właściwym kierunku. W ten sposób pokazujemy społeczeństwu, że niepełnosprawność nie wyklucza z normalnego funkcjonowania – mówi Piotr Pawłowski Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Jak oglądać Taniec z Gwiazdami z napisami?

Stacja podała szczegółową instrukcję, w której wyjaśniono, jak oglądać Taniec z Gwiazdami z napisami. Oto ona:

Aby w najbliższy piątek móc oglądać program „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” z napisami, wybierz odpowiedni przycisk na pilocie lub stronę 778 Gazety Tv Polsat. Rozwiązanie zostało przygotowane w ostatnich dniach przy współpracy z zespołem Dostępni.eu. Napisy powstaną z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania do rozpoznawania mowy.

Kolejny odcinek zostanie wyemitowany jak zawsze w piątek o godzinie 20:05.

ZOBACZ: Skandal w Tańcu z Gwiazdami! Fani Iwony Cichosz oburzeni

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: