ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Zelnik krytycznie o "Smoleńsku"? Do artyzmu filmu podchodzi z dystansem

Zelnik krytycznie o "Smoleńsku"? Do artyzmu filmu podchodzi z dystansem

08.09.2016, godz. 11:43
JERZY ZELNIK
JERZY ZELNIK foto: AKPA

Jerzy Zelnik, jeden z aktorów filmu "Smoleńsk", z wielką ostrożnościa wypowiedział się na temat artyzmu dzieła Krauzego. "Jeśli ktoś oczekiwał, że ten film będzie zdobywał nagrody na festiwalach to się zawiedzie" - wyznał w jednym  z wywiadów

Premiera filmu "Smoleńsk" w ostatnich dniach jest jednym z głównych tematów komentarzy medialnych. Głos w sprawie zabrał również jeden z aktorów. Jerzy Zelnik, który w "Smoleńsku" zagrał rolę dyplomaty, w rozmowie z "Newsweekem" podważył wartość artystyczną filmu. Czy była to krytyka dzieła Krauzego? Nie do końca. Aktor starał się obiektywnie ocenić jego artyzm.

- Moim zdaniem jest znakomicie zrealizowany. Jest to paradokument, literatura faktu. Ktoś, kto oczekiwał wyłącznie fabuły, że to będzie takie... prawda... wspaniały artystycznie film, który na festiwalach będzie zdobywał nagrody, to się zawiedzie. No bo to jest film, który spełnia inną rolę. Ona ma spełnić rolę taką, żeby wziąć udział pięknie w obronie prawdy o tym tragicznym wydarzeniu - stwierdził w rozmowie z "Newsweekem" aktor.

ZOBACZ: Zelnik przyznaje się do aborcji. Konsekwencje tej decyzji były straszne

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: