ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Żmijewski: Z "Ojca Mateusza" do "Pitbulla"

Żmijewski: Z "Ojca Mateusza" do "Pitbulla"

29.10.2016, godz. 05:00
Ojciec Mateusz 16 sezon. ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski)
Ojciec Mateusz 16 sezon. ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) foto: ATM Grupa

Od ośmiu lat gra księdza w serialu "Ojciec Mateusz". Nie ma się więc czemu dziwić, że Artur Żmijewski (50 l.) od dawna marzył o tym, by dostać rolę o ciemnym charakterze. I doczekał się. Aktor w filmie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" zagra Szpilkę, który należy do grupy przestępczej, a w domu znęca się nad żoną.

- Szpilka to postać niejednoznaczna. Pracuje w kontroli skarbowej, a jednocześnie działa w grupie przestępczej. Z jednej strony cechuje go miła, sympatyczna powierzchowność, a z drugiej agresywne zachowania, jakich dopuszcza się wobec żony. Bardzo ucieszyłem się, gdy przyszła do mnie propozycja tej roli, bo w takim filmie jak "Pitbull" nie miałem okazji występować od bardzo dawna. Swego czasu u Władka Pasikowskiego grywałem podobne rzeczy, ale to było jakieś 10 lat temu. Dlatego rola w "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" była dla mnie wielką frajdą - mówi Żmijewski.

W filmie zobaczymy także: Andrzeja Grabowskiego (64 l.), Piotra Stramowskiego (29 l.) i Alicję Bachledę-Curuś (33 l.). Premiera już 11 listopada 2016 roku.

Zobacz także: O mnie się nie martw 5 sezon. Asia namówi Marcina na ślub z Igą

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: