ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Znany muzyk rockowy, Gregg Allman nie żyje!

Znany muzyk rockowy, Gregg Allman nie żyje!

28.05.2017, godz. 12:23
znicz kondolencje żałoba świeca świeczka
foto: Dreamstime

W sobotę na swojej stronie internetowej zespół The Allman Brothers Band poinformował, że w wieku 69 lat zmarł założyciel grupy Gregg Allman. Jak można było przeczytać: - Z największym smutkiem informujemy, że Gregg Allman, członek-założyciel The Allman Brothers Band, odszedł w spokoju w swoim domu w Savannah, w stanie Georgia.

 

Muzyk miał w ostatnich latach wiele problemów zdrowotnych. W 1999 roku zdiagnozowano u niego wirusowe zapalenie wątroby typu C, zaś w 2010 roku przeszedł przeszczep wątroby.

Jak powiedział Michael Lehman, długoletni menedżer i przyjaciel Gregga Allmana: - Straciłem drogiego przyjaciela, a świat stracił doskonałego pioniera muzyki. Był człowiekiem o wspaniałej duszy, z najlepszym śmiechem, jaki kiedykolwiek słyszałem. Jego miłość do rodziny i innych członków zespołu była wielka, tak jak jego miłość do jego nadzwyczajnych fanów. Był wspaniałym współpracownikiem i jeszcze lepszym przyjacielem. Wszyscy będziemy za nim tęsknić.

 

 

The Allman Brothers Band został założony w 1969 roku w Stanach Zjednoczonych. To jedna z najbardziej znaczących grup rockowych XX wieku. Zespół grał rock n’ blues, hard rock, jazz rock, southern rock, folk rock i country rock. Do jego największych przebojów należą: Whipping Post, Midnight Rider, Revieval, Blue Sky, Ramblin’ Man, In Memory of Elizabeth Reed, Les Bres in A Minor i High Falls.

Zobacz także: Rodzina nie pozwie szpitala za śmierć Wodeckiego

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: