ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Marian Kociniak: Żona nie pozwala mi pić!

Marian Kociniak: Żona nie pozwala mi pić!

15.01.2010, godz. 02:00
Marian Kociniak
foto: Brak agencji
Marian Kociniak (74 l.), jak sam przyznaje, przez 45 lat nie udzielił żadnego wywiadu. A na scenie jest już od pół wieku - w sobotę aktor będzie obchodzić w warszawskim Teatrze na Woli jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. I przed tym ważnym wydarzeniem postanowił podzielić się z nami przemyśleniami i opowieściami z życia.

Aktor zdradza "Super Expressowi", dlaczego nie gra już w filmie i kto jest jego największym przyjacielem.

- Dlaczego tak rzadko pojawia się pan teraz na ekranach kin, telewizorów? Jeśli już, to są to powtórki.

- Bo nie ma dobrych scenariuszy. Czytam ich dosyć dużo, co najmniej

4 rocznie. Kiedyś dostałem piękny, mądry scenariusz "Zgredy". Mieliśmy z reżyserem kilkanaście spotkań, ustaliliśmy obsadę. Miał zagrać Gustaw Holoubek (85 l.), Bronisław Pawlik (76 l.), Janek Kobuszewski (76 l.) i ja. A po dwóch miesiącach mam telefon: "Marian, niestety nie ma pieniędzy".

- A seriale?

- Nie chcę w nich grać, z różnych powodów. Te role mi nie odpowiadają. I jak mówię, producenci tych telenowel nie mają dla mnie pieniędzy. Inni moi koledzy pracują tam, przepraszam, za grosze. Może jak jest 1000 odcinków, to w ciągu tych paru lat się parę groszy uzbiera, ale ja nie mam czasu. Ja muszę już, już, natychmiast, bo mam duże wydatki.

- Nie chciałby pan zagrać w reklamie?

- Dostaję propozycje i chętnie bym zagrał, ale żądam takich pieniędzy, że nikt nie może temu sprostać. Mój kolega Marek Kondrat (60 l.) mówi, że z tej półki trzeba brać największą stawkę... A ja chciałbym dostać tyle, że pół miasta mógłbym kupić... Bardzo chciałbym zagrać w reklamie.

- W książce, która ukaże się w lutym, wiele miejsca poświęcił pan żonie. Mówi pan o niej, że to jedyny pana przyjaciel.

- Gdyby nie Grażyna, to bym nie żył. To znaczy chyba wszystko. Ona o wszystko dba. Ona dba, żebym się nie roztył, ona dba, żebym się nie rozpił. Całe życie walczy z moimi papierochami... Ona jest moim cenzorem najlepszym, ona mi mówi, co sknociłem, ona mówi mi, co zagrałem dobrze. Ja jej słucham, we wszystkim jej słucham, no w domu nie za bardzo... Ona pochłania książki, należy do dwóch bibliotek, i mówi: "A ty gamoniu nic nie czytasz, tylko rozwiązujesz krzyżówki". A ja przy krzyżówkach odpoczywam, relaksuję się...

autor: Iwona Havranek zobacz inne artykuły tego autora
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: