WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości opinie Bartosz Kownacki: Czasy, gdy drżeliśmy przed słowami Kremla, minęły

Bartosz Kownacki: Czasy, gdy drżeliśmy przed słowami Kremla, minęły

24.10.2016, godz. 02:00
Bartosz Kownacki
foto: EAST NEWS

"Super Express": - Mistrale za dolara rozpalają spór polityczny w Polsce. Wszyscy zachodzą w głowę, skąd minister Antoni Macierewicz wziął tę informację. Bo rozumiem, że skoro tak bardzo przekonany jest o tym, co mówi, wcale nie pochodzą one od rosyjskich trolli internetowych.

Bartosz Kownacki: - O źródła trzeba pytać ministra Macierewicza. Wiem natomiast, że o mistralach mówił w sposób uprawniony na podstawie wiarygodnych źródeł. Przy czym nie o wszystkim można mówić publicznie.

- Ale jak to jest, że tylko szef MON wie coś, czego nie wiedzą inni? Co więcej, mamy w tej sprawie dementi Egiptu i Rosji.

- Jeszcze raz podkreślę: minister obrony narodowej w sposób uprawniony wypowiadał się w tej sprawie. Tyle mogę powiedzieć. Są bowiem sprawy, o których nie można mówić publicznie. Wolałbym też, żeby politycy opozycji bardziej słuchali polskiego rządu aniżeli rządu rosyjskiego.

- Jeśli nie da się tych rewelacji potwierdzić w żadnym źródle, wątpliwości są chyba uzasadnione. A mówienie, że wiemy, ale nie powiemy skąd, nie jest ucieczką?

- Pan minister Macierewicz zna szczegóły i proszę jego o nie pytać. Ja mogę tylko powiedzieć, że w sposób uzasadniony, opierając się na faktach, przedstawiał te informacje.

- Nie lepiej było w ogóle w tej sprawie się nie wypowiadać, skoro o sprawie wie tylko źródło pana ministra? Awantura, która została tymi słowami wywołana, i zdziwienie na świecie nie służą ani rządowi, ani Polsce.

- Powtórzę: słowa, które zostały wypowiedziane, były uzasadnione. Po szczegóły odsyłam do pana ministra lub jego rzecznika prasowego.

- "Głupia egzaltacja polskiego ministra obrony narodowej nie jest już tajemnicą" - brzmi dementi Moskwy. Co MON na to?

- Nie jest wyznacznikiem polskiej polityki obronnej i zagranicznej to, co mówią Rosjanie. Na szczęście.

- Tak ostra reakcja nie ma żadnego znaczenia?

- Czasy, kiedy to, co powiedział Kreml, było szczególnie analizowane i wykonywane w Polsce, słusznie minęły.

autor: Rozmawiał Tomasz Walczak zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: