WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości opinie Człowiek, który się rozumowi nie kłaniał

Człowiek, który się rozumowi nie kłaniał

18.07.2016, godz. 06:20
Mirosław Skowron
Mirosław Skowron Redaktor działu Opinie Super Exrpessu foto: Super Express

Tzw. pucz w Turcji coraz bardziej śmierdzi ustawką, o czym mówi w wywiadzie w dzisiejszym numerze na str. 4 dr Kostrzewa-Zorbas. Rzeczywiście przewrót wojskowy polegający na staniu na moście oraz lataniu nad nim samolotami może i jest widowiskowy, ale bez przejmowania budynków rządowych niekoniecznie skuteczny. Pewne wątpliwości budzi też to, że po "wojskowym" puczu z miejsca aresztuje się niemal 3 tysiące prokuratorów i sędziów.

Śmierdzi to rozgrywaniem przez Erdogana sytuacji wewnętrznej, ale także USA i Unii Europejskiej. I Unia, jak ma to ostatnio w zwyczaju, zapewne da mu się rozegrać na całego. O ile będzie nadal trzymał w obozach wszystkich tych uchodźców, których zachodni politycy rzekomo tak chcą przyjąć, ale de facto się nimi brzydzą aż tak, że gotowi są akceptować dyktaturę i nawet jej płacić, byle uchodźców trzymała w obozach. Teraz zapewne trzeba będzie jeszcze dopłacić. Może kosztem Polski, w której demokracja jest wszak według wielu w UE w stanie tak opłakanym, że należałoby nam dołożyć?

Zastanawiam się, co by się stało, gdyby w Polsce doszło do takiej próby "puczu"? Ustawionego lub nieustawionego. Wszystko jedno. Jakie byłyby konsekwencje? Mamy przecież w Polsce niby poważnych ludzi, którzy pieprzą, że demokracji już u nas nie ma. Głoszą, że następnych wyborów może już nie być, że właściwie mamy to co w III Rzeszy, że stalinizm. Jeżeli to wszystko jest prawdą, a nie propagandowym kłapaniem dziobami, to właściwie czas na przewrót.

W tym kontekście przypomniał mi się niedawny wpis na Fb działacza KOD Waltera Chełstowskiego, byłego dyrektora Jarocina. Ogłosił, że "czas walki o demokrację metodami demokratycznymi powoli się kończy". Sympatycy wtórowali mu, pisząc, że "potrzebny jest rozlew krwi", żeby "pokolenie moich dzieci (.) i inni posrańcy wiedzieli, że na wybory się chodzi".

Czyli jednak pucz?

Na szczęście mam pewność, że zdecydowana większość Polaków, zarówno po stronie anty-PiS jak i pro-PiS zdecydowanie przerasta intelektualnie i emocjonalnie Chełstowskiego i jemu podobnych histeryków. I że gdyby kiedykolwiek kolejny Chełstowski rzucił hasło zbrojnego obalenia Kaczyńskiego, Tuska, Kijowskiego, Lisa czy kogo tam w przyszłości wybory przyniosą, to odpowie mu głośne pukanie się w głowę.

I wezwanie lekarza. Jak tak dalej pójdzie, to KOD stanie się może nawet jednostką chorobową.

A Chełstowski niech pamięta, że inny Walter, kiedy zaczął przeginać, to dostał kulkę w plecy. Od swoich.

ZOBACZ: SZOK! Bartłomiej Sienkiewicz przewidział pucz w Turcji?!

autor: Miroław Skowron zobacz inne artykuły tego autora
dziennikarz działu Opinie "Super Expreu" zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: