WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości opinie Eugeniusz Kłopotek: PiS ma szansę na długie rządzenie

Eugeniusz Kłopotek: PiS ma szansę na długie rządzenie

15.07.2016, godz. 02:00
Eugeniusz Kłopotek - postanowienie noworoczne
Muszę schudnąć i zejść ze 113 kg do 108 kg oraz obronić doktorat w czerwcu lub wrześniu 2016 roku z żywienia gęsi. Sylwester spędzę w domu z żoną. Będzie skromnie, o północy szampan i spać. Nie mamy żadnych planów. Sylwester którego nigdy nie zapomnę wydarzył się ponad 20 lat temu. Spędzałem go z żoną w Borach Tucholskich nad rzeką Brdą. Mróz był niemiłosierny, jakieś minus 30 stopni. Nasz szampan co rusz zamarzał i nie mogliśmy się go napić. Miło jednak go wspominam. foto: Super Express

"Super Express": - Jak pan ocenia program 500 plus. Czy nie żałuje pan, że nie udało się zrealizować podobnej propozycji?

Eugeniusz Kłopotek: - Oczywiście, że żałuję. Cały czas powtarzam, że jestem potężnie wkurzony na naszego byłego koalicjanta Platformę Obywatelską. Jestem zdenerwowany również na moje byłe kierownictwo , że tak łatwo ulegaliśmy wszystkim sugestiom PO. Za naszych czasów mówiono, że tego nie można zrobić, bo budżet ucierpi. Nie można było zrobić tamtego, bo jest kryzys. A nagle PiS może zrobić wszystko i dać ludziom pieniądze.

- Podobne programy jak 500 plus próbował wprowadzać minister Michał Boni, ale nic z tego nie wyszło.

- Od dawna mówiłem, że mało robimy dla obywateli i nie spełniamy ich oczekiwań. A jeszcze dołożyliśmy podniesienie wieku emerytalnego. A teraz obecna ekipa rządząca daje 500 złotych na drugie i kolejne dziecko. Daje ludziom chlebka po kawałeczku. Za chwilę PiS obniży wiek emerytalny. I cóż się dziwić, że mają 35-40 proc. poparcia w sondażach. Jak będą dalej tak robić, to utrzymają wysokie notowania w rankingach.

- Może pańska partia zaproponuje ciekawą propozycję gospodarczą, która przyciągnie wyborców do PSL.

- Wiem o tym. Jednak zawsze będzie kontrargument, że PSL było w koalicji i mogło coś zrobić. Chcielibyśmy, żeby nasza sugestia, by nałożyć na wiek emerytalny okres składkowy, została uwzględniona. Wszystko na to wskazuje, że obóz rządzący weźmie pod uwagę nasz pomysł. Patrząc na to, co się dzieje, PiS ma szansę na długie rządzenie w Polsce.

- Koalicja PiS i PSL?

- Do wyborów samorządowych niech każdy idzie własną drogą. Zobaczymy, jak się dalej rozwinie sytuacja i co zaproponują i będą robić rządzący, to wtedy będzie można rozważać ewentualne wchodzenie lub niewchodzenie do koalicji. Jeżeli obywatele zauważą, że ogranicza się ich swobody obywatelskie i nie przybywa im w kieszeniach, a ubywa, to PiS skończy na jednej kadencji. Jeżeli będzie odwrotnie, to ma szanse na spokojne rządzenie przez osiem lat.

- Beneficjentów programu 500 plus nie interesuje, co się dzieje w Trybunale i w mediach publicznych.

- Oczywiście. Temat TK został ograny. PO i PSL popełniły wykroczenie, ale PiS i pan prezydent popełniają przestępstwo w tym zakresie. Nie wróżę powrotu do szacunku dla TK.

Zobacz: Halicki: Platforma wybrała już lidera

autor: Rozmawiał BARTOSZ BORUCIAK zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: