WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości opinie Grzegorz Górny: Następca Świętego Piotra lubi zaskakiwać

Grzegorz Górny: Następca Świętego Piotra lubi zaskakiwać

28.07.2016, godz. 02:00
Grzegorz Górny
Grzegorz Górny foto: EAST NEWS

"Super Express": - Jakie słowa skieruje na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie do pielgrzymów papież Franciszek?

Grzegorz Górny: - Te słowa będą bardziej skierowane do młodzieży niż wyłącznie do Polaków. W Rio de Janeiro nie było przesłania do Brazylijczyków, tylko do młodzieży. Przyszłość wiary zależy od przekazu międzypokoleniowego. W świecie zachodnim tego przekazu wiary nie ma. Dlatego dobrze, że Jan Paweł II zainicjował Światowe Dni Młodzieży. Franciszek wciąż mówi o radości głoszenia ewangelii i myślę, że o tym będzie mówił również w Krakowie. Dlatego nie spodziewam się niespodzianek. Jednak Franciszek lubi zaskakiwać. Mało osób podejmuje trud przewidywania słów papieża Franciszka, bo bardzo często zaskakuje.

- Mottem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie jest cytat z Ewangelii św. Mateusza: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". W jaki sposób Franciszek będzie tłumaczył pielgrzymom te słowa?

- Motyw miłosierdzia bardzo często pojawia się w wypowiedziach Franciszka. Papież często odwołuje się do przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. Według Franciszka jest to wzór kogoś, kto niesie innym miłosierdzie. Wspomina również o ojcu, który przebaczył synowi marnotrawnemu. Myślę, że papież Franciszek oprze swój przekaz na fragmentach z Nowego Testamentu.

Zobacz: Tadeusz Płużański: Polsce grożą inni terroryści

autor: Rozmawiał BARTOSZ BORUCIAK zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: