WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości opinie Lubnauer: Donald Tusk jest próżny

Lubnauer: Donald Tusk jest próżny

14.07.2016, godz. 08:16
Katarzyna Lubnauer
Katarzyna Lubnauer foto: EAST NEWS

Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej w rozmowie z "Super Expressem" po słowach Donalda Tuska o drugiej kadencji w Brukseli oraz słabości opozycji:

"Super Express": - Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w rozmowie z tygodnikiem "Polityka" stwierdził, że nie ma charyzmatycznego polityka po stronie opozycji. Czy to nie jest pstryczek w nos Ryszarda Petru, który uważa się za lidera opozycji?

Katarzyna Lubnauer: - Każdemu politykowi wydaje się, że jest wyjątkowy i niezastąpiony. Myślę, że sposób, w jaki mówi Donald Tusk, jest objawem jego próżności. Przytoczę słowa Jana Rokity, który stwierdził, że na polskiej scenie politycznej jest dwóch tytanów, którzy powinni odejść. Rokita miał na myśli właśnie Tuska i Kaczyńskiego. Tych dwóch polityków bardziej psuje, niż naprawia polską scenę polityczną.

- Czyli Ryszard Petru nie jest charyzmatycznym liderem opozycji.

- Sondaże zaufania społecznego pokazują, że Ryszard Petru ma jeden z najwyższych wskaźników poparcia społecznego. Wynik Ryszarda Petru jest zbliżony do wyniku prezydenta Andrzeja Dudy. To świadczy o tym, że Ryszard Petru jest naturalnym liderem opozycji, bo tak go postrzegają Polacy.

- A myślałem, że liderem opozycji jest Grzegorz Schetyna - szef największego klubu opozycyjnego w polskim parlamencie.

- Niech pan spojrzy na rankingi.

- W sondażach bardzo rzadko przeganiacie PO.

- Wiele sondaży nie ma w Polsce większego znaczenia. Metoda ich prowadzenia, czyli twarzą w twarz, jest nieskuteczna. W sondażach prowadzonych metodą telefoniczną Nowoczesna jest na drugim miejscu, pomimo że jesteśmy krócej na scenie politycznej niż PO. Nasze dobre wyniki świadczą o charyzmie przewodniczącego Petru.

- Donald Tusk stwierdził, że dzisiejsza opozycja jest rozbita i bez pomysłu. Czyżby charyzma lidera Nowoczesnej nie działała?

- Tusk dostrzega, że PO jest rozbita. My też to dostrzegamy, ale naszym celem nie jest wchodzenie w problemy PO. Nowoczesna na pewno nie jest rozbita.

- Jakie macie propozycje dla Polaków, które potwierdzałyby, że nie jesteście partią rozbitą? Wtedy udowodnicie przewodniczącemu Tuskowi, że można się z wami liczyć.

- Mamy zamiar pokazywać Polakom, że mamy pomysł na Polskę. Jesteśmy na etapie konsultowania naszego programu. To będzie nasza odpowiedź na obecny stan Polski. My nie musimy odpowiadać przewodniczącemu Tuskowi. Nie mamy żadnego powodu, żeby odnosić się do niego.

Zobacz także: Gen. Stanisław Koziej: Chcę pochwalić ministra Macierewicza

Źródło: Super Express TV
autor: Bartosz Boruciak zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: